Muzyczna podróż śladami miłości

"d:AMORE" - reż. Nicola Palladini - Teatr Mały w Tychach

AMORE to po włosku MIŁOŚĆ. To również synonim pasji i namiętności. Samo słowo MIŁOŚĆ jest tematem przewodnim większości znanych szerokiemu gronu odbiorcy utworów, które zapisały się w historii muzyki rozrywkowej włoskiej, francuskiej, czy anglosaskiej. Dlatego właśnie „d:Amore" to podróż muzyczna śladami miłości.

Dokładnie dwa lata po premierze Ciao Ciao Bambina, Nicola Palladini wraca do Tychów z nową produkcją. Opłacało się czekać. Spektakl muzyczny „d:Amore" w reżyserii Palladiniego to widowisko, które dowodzi, że o sztuce najlepiej mówi się sztuką.

Palladini, odkryty dla polskiego Teatru Musicalowego przez Andrzeja Marię Marczewskiego zagrał główne role w Jego „Cabarecie" i „Kiss Me Kate" a także „Betlejem Polskim" – już na deskach tyskiego Teatru Małego.

Dyrektora tyskiej Sceny można niewątpliwe nazwać Ojcem sukcesu Palladiniego i tak lubianego przez tyszan „Ciao Ciao Bambina". Ostatnie dwa lata to nieustający sukces tej produkcji (ponad pięćdziesiąt spektakli na terenie całej Polski), a także praca Palladiniego nad warsztatem aktorskim a przede wszystkim realizacja jego największego marzenia – główna rola w rock-operze „Jesus Christ Superstar" w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Jednak aktor nie był by sobą, gdyby jedynie zadowolił się odcinaniem kuponów od swojej pracy. Tak powstało „d:Amore" – z piosenkami śpiewanymi niegdyś przez Luigi Tenco, Dalidę, Elvisa Presleya, czy Binga Crosby – zobrazowanymi przez wyjątkowe wideoprojekcje.

Nicola Palladini słowami piosenek i przy akompaniamencie muzyki granej na żywo (gitara akustyczna/kontrabas/piano) czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka stawia pytania o to, czym byłby świat gdyby nie miłość.

Jednak w tym przypadku pytanie to nabiera zupełnie innego kontekstu. To rodzaj hołdu, lub chociaż ukłonu w stronę twórców i ich artyzmu.

Premiera spektaklu: 21.11.2015 roku

Cena biletu: 37zl, 30zl ulgowy

Więcej informacji na: http://www.teatrmaly.tychy.pl

Małgorzata Wojtulewicz
Materiał Teatru
12 października 2015

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia