Muzyczna premiera

"(g)Dzie-ci faceci" - reż. Adam Orzechowski - Teatr Wybrzeże w Gdańsku

W Teatrze Wybrzeże trwają próby do spektaklu muzycznego "(g)Dzie-ci faceci" w reżyserii Adama Orzechowskiego. W przedstawieniu usłyszymy blisko 50 znanych polskich piosenek o miłości i relacjach damsko-męskich. Premierę zaplanowano na 22 czerwca.

- W przedstawieniu postaramy się śpiewająco przyjrzeć pół żartem i pół serio, z przymrużeniem oka, postępującemu tzw. kryzysowi męskości, ideologiom i ideolożkom feministycznym i wszelkim aspektom wojny płci - poinformował rzecznik prasowy Teatru Wybrzeże w Gdańsku Grzegorz Kwiatkowski.

W spektaklu aktorzy zaśpiewają m.in. takie piosenki jak "Gdzie ci mężczyźni" (Jan Pietrzak i Włodzimierz Korcz), "To tylko tango" (Olga Jackowska i Marek Jackowski), "Idź precz" (Perfect), "Józek nie daruję ci tej nocy" (Beata Kozidrak), "Lepszy model" (Kasia Klich), "Nie dokazuj" (Marek Grechuta i Jan Kanty Pawluśkiewicz), "Być kobietą" (Wojciech Młynarski i Włodzimierz Korcz), "Granda" (Monika Brodka), "Mam dość" (Lombard), "Tyle zalet miał" (Jacek Skubikowski) oraz "Dziś do ciebie przyjść nie mogę" z partyzanckiego repertuaru.

Przeboje te będą wykonane w aranżacji Tomasza Krezymona.

Ten pianista i kompozytor współpracował już z Teatrem Wybrzeże m.in. przy spektaklach "Ożenek" Mikołaja Gogola i "Rechot" Bertolda Brechta. Muzyk ma też za sobą udział w przedstawieniach m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni, teatrach Roma i Syrena w Warszawie i Teatrze im. Jaracza w Olsztynie. Obecnie Krezymon współpracuje z Michałem Bajorem jako akompaniator.

Muzyka w spektaklu "(g)Dzie-ci faceci" będzie wykonywana na żywo przez zespół Krezymona.

W spektaklu wystąpią: Dorota Androsz, Małgorzata Brajner, Ewa Jendrzejewska, Anna Kociarz, Małgorzata Oracz, Zbigniew Olszewski, Cezary Rybiński, Piotr Witkowski. Za scenografię odpowiada Magdalena Gajewska.

Na zdjęciu: Tomasz Krezymon i Adam Orzechowski

(-)
(PAP)
24 maja 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...