Muzyczne pożegnanie roku

Gliwicki Teatr Muzyczny

Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza na wyjątkowy koncert, którego tonacja i tematyka doskonale wpisują się w radosny czas przełomu roku, Sylwestra oraz początku karnawału. Na jego program złożą się największe przeboje muzyki operowej, operetkowej i musicalowej.

Na scenie wystąpią artyści Gliwickiego Teatru Muzycznego i Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Łodzi: soliści, chór, balet i orkiestra pod dyrekcją prof. Krystyny Krzyżanowskiej-Łobody. W ich wykonaniu usłyszymy nieśmiertelne kompozycje z oper G. Verdiego („Traviata"), W. A. Mozarta („Wesele Figara", „Czarodziejski flet"), G. Pucciniego („Gianni Schicchi"), G. Donizettiego („Napój miłosny"), G. Rossiniego („Cyrulik sewilski"), J. Offenbacha („Opowieści Hoffmana") oraz najpiękniejsze arie i duety z operetek J. Straussa, K. Zellera, F. Lehára oraz I. Kálmána. Bogaty i urozmaicony repertuar dopełnią urzekające melodie ze światowej sławy musicali: „Skrzypka na dachu", „My Fair Lady", „Dźwięków muzyki", „West Side Story" i „Hair".

Śpiewakom towarzyszyć będzie balet Gliwickiego Teatru Muzycznego prezentujący się w pełnych dynamiki, żywiołowych układach choreograficznych. Całość przygotowana jest jako barwne, rozśpiewane i roztańczone widowisko przesycone świąteczną radością i wigorem. Kto gorącą ma krew? Prosimy sprawdzić na miejscu!

BILETY: od 15 do 55 zł - Szczegóły: www.teatr.gliwice.pl

(-)
Materiał Teatru
3 grudnia 2014

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia