Muzyczne prezenty na Nowy Rok

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Ubiegłoroczna propozycja Teatru Solskiego, aby Sylwestra spędzić w tarnowskim przybytku Melpomeny, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. W tym roku również będzie można przywitać Nowy Rok w budynku przy ul. Mickiewicza 4

Spotkanie, zatytułowane "Muzyczne prezenty na Nowy Rok", będzie miło charakter koncertu sylwestrowo-noworocznego z udziałem międzynarodowych artystów. Jego organizacją zajmie się Impresariat "Inter-Art", którym kierują: Teresa Kaban-Błażej i Henryk Błażej, a współorganizatorami są: Tarnowski Teatr im. L. Solskiego i Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa.

W programie sylwestrowego koncertu znajdą się m.in. popularne arie z oper W. A. Mozarta, G. Pucciniego, G. Verdiego, a także walce J. Straussa, piosenki neapolitańskie, melodie filmowe oraz kolędy. Nie zabraknie też popisowych, wirtuozowskich utworów w mistrzowskim wykonaniu trębacza, bajanistów (bajan to akordeon guzikowy) i innych instrumentalistów. Będzie to swoistego rodzaju muzyczny cocktail, w którym artyści występować będą solo, w duetach, triach oraz innych zestawieniach.

Koncert "Muzyczne prezenty na Nowy Rok" rozpocznie się o godz. 21 i trwać będzie, z przerwami na catering i szampana, do godz. 1 Nowego, 2012 Roku.

Oczywiście, w tych okolicznościach nie może zabraknąć wątku teatralnego, a będzie nim sympatyczna komedia Pam Valentine "Przyjazne dusze" w reż. Edwarda Żentary, która po przerwie zostaje ponownie wprowadzona do repertuaru. Właśnie od prezentacji spektaklu, o godz. 19, rozpocznie się cały sylwestrowy wieczór u Solskiego.

Bilety na Sylwestra w teatrze, w cenie 105 zł (35 zł przedstawienie i 70 zł koncert), można już kupować. Warto się pospieszyć, gdyż całe przedsięwzięcie pomyślane zostało jako kameralne, z udziałem 100 uczestników.

Będzie choinka, świąteczna atmosfera, prezenty muzyczne i sztuka teatralna. Całkiem sympatyczna perspektywa wejścia w Nowy Rok.

(-)
Materiały Teatru
30 listopada 2011

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...