Muzyczny się rozrośnie

w lutym przyszłego roku ruszy rozbudowa Teatru Muzycznego

- W lutym przyszłego roku ruszy rozbudowa Teatru Muzycznego - deklaruje Maciej Korwin, dyrektor tej sceny. Obiekt ma być gotowy jesienią 2012 r.

- Podpisaliśmy z miastem i samorządem województwa porozumienie o finansowaniu inwestycji. Wkrótce ogłosimy przetargi na wykonawcę robót i w lutym przyszłego roku rozpoczną się prace - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej dyrektor Muzycznego. 

Celem przebudowy jest powiększenie widowni z obecnych 693 miejsc do 1070, co zdaniem szefa tej sceny znacznie poprawi jej rentowność. Rozbudowane też będzie foyer, powstanie nowa sala kameralna na 300 widzów. Dzięki temu teatr zwiększy swoją powierzchnię z niemal 17 tys. m. kw. do ponad 20 tysięcy. Będą się mogły w nim odbywać większe konferencje i kongresy, które także są ważnym źródłem dochodów teatru.

Inwestycja ma pochłonąć ok. 50 mln zł, koszty podzielą między sobą marszałek województwa i miasto Gdynia. Jak planowane prace wpłyną na działalność teatru? - Rozpoczniemy od rozbudowy małej sceny, w tym czasie duża sala będzie mogła funkcjonować. Ale z czasem prace przeniosą się w głąb teatru i wtedy na siedem, może osiem miesięcy będziemy musieli zarobić przerwę. W tym czasie także organizowany u nas Festiwal Polskich Filmów Fabularnych będzie musiał na jeden rok znaleźć dla siebie nowe miejsce - dodaje Maciej Korwin.

Jeśli i procedury przetargowe i harmonogram robót będą przebiegać zgodnie z planem, Teatr Muzyczny w nowym kształcie ma powitać widzów jesienią 2012 r.

kaf
Gazeta Wyborcza Trójmiasto
24 września 2009
Portrety
Maciej Korwin

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia