Muzyczny z bliska

cykl otwartych spotkań w Teatrze Muzycznym w Łodzi

To cykl cykl otwartych spotkań - co miesiąc w wybraną sobotę łodzianie będą mogli wziąć udział w wycieczce po teatrze i w spotkaniach z artystami, którzy przybliżą specyfikę pracy teatrów muzycznych i opowiedzą o sobie i swojej pracy.

Program pierwszego spotkania w ramach cyklu Muzyczny z bliska (14 grudnia)

10.00 Zbiórka w teatralnym foyer, rozpoczęcie wycieczki

(m.in. widownia, scena i kulisy)

11.30 - 11.45 Przerwa

11.45 - 13.15 Spotkanie z solistą Teatru Muzycznego w Łodzi - Piotrem Płuską

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres a.korzon@teatr-muzyczny.lodz.pl. Wszelkie informacje można uzyskać pod tym samym adresem.

Piotr Płuska (baryton)

Ukończył studia magisterskie oraz doktoranckie na wydziale wokalno-aktorskim w łódzkiej akademii muzycznej w klasie śpiewu prof. Włodzimierza Zalewskiego.

Laureat ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów wokalnych. Wśród najważniejszych wymienić można: I nagrodę w V Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej w Krakowie (2012), wyróżnienia w III Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Operowej im. A. Didura w Bytomiu 2012 i XIV Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu 2011.

Artysta doskonalił swój warsztat wokalny na kursach mistrzowskich u Paula Esswooda i Heleny Łazarskiej. Zadebiutował w 2007 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi rolą Hrabiego Almavivy w przedstawieniu studenckim Wesele Figara W.A.Mozarta. Występował w Niemczech (Kammeroper Rheinsberg), Włoszech (opery w Livorno, Pizie, Lucca, Ravennie, Palermo) i Polsce (Opera Wrocławska, Teatr Wielki w Poznaniu, Filharmonia Łódzka, Festiwal im. J.Kiepury w Krynicy-Zdroju).

Od kilku lat występuje na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi. Można go zobaczyć m.in. w musicalach: Człowiek z La Manchy, Skrzypek na dachu, Wonderful Town oraz operetkach: Kraina uśmiechu, Wesoła wdówka, Zemsta nietoperza.

(-)
Materiał Teatru
12 grudnia 2013

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia