Muzyka klasyczna i nie tylko

z cyklu "Muzyka dla wszystkich"

Warszawska Opera Kameralna zaprasza na koncert z cyklu Muzyka dla wszystkich.

9 marca 2013, godz. 19.00

MUZYKA DLA WSZYSTKICH
Muzyka klasyczna i nie tylko

Orkiestra Kameralna WIRTUOZI LWOWA
Dyrygent - Serhij Burko

W programie utwory: A. Vivaldiego, W.A. Mozarta, J. Brahmsa, J. Straussa, C. Gardela, A. Piazzolli i in.

Orkiestra kameralna WIRTUOZI LWOWA została założona w 1994 roku w Filharmonii Lwowskiej i składa się z najlepszych lwowskich muzyków - kameralistów. Wielu z nich ma na swym koncie wspólne występy ze znanymi europejskimi orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory muzyczne różnych epok i stylów od Bacha i Corellego do współczesnej muzyki ukraińskiej i światowej.

WIRTUOZI LWOWA często koncertują ze znanymi dyrygentami i solistami - z Polski, Austrii, Anglii, Stanów Zjednoczonych, Litwy i Niemiec. Współpracowali z polskimi dyrygentami: Jerzym Maksymiukiem, Czesławem Grabowskim, Józefem Wiłkomirskim, Szymonem Kawallą, Tomaszem Szrederem, Romanem Rewakowiczem, oraz solistami - m.in. Teresą Żylis-Garą, Wadimem Brodskim, Kają Danczowską, Bogusławem Morką i Izabellą Kłosińską.

Trasy koncertowe zespołu wiodły przez Włochy, Niemcy, Szwajcarię, Watykan, Danię i Polskę; w Polsce artyści wzięli udział w wielu festiwalach, m.in. w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Sandomierzu, Kielcach, Przemyślu i Szczecinie.

Kierownik artystyczny orkiestry, zasłużony działacz sztuk Ukrainy Serhij Burko, ukończył Lwowskie Konserwatorium im. M. Łysenki w klasie skrzypiec i dyrygentury; jako dyrygent uczestniczył w kursie mistrzowskim we Freiburgu (Niemcy). Ze szczególnym upodobaniem wykonuje muzykę romantyczną.

Koncertmistrzem orkiestry jest Wołodymyr Duda, solista - instrumentalista, zasłużony artysta Ukrainy, wspaniały interpretator muzyki klasycznej i współczesnej.

Zapraszamy 9 marca 2013, g.19.00, Dom Polonii, ul. Krakowskie Przedmieście 64

Bilety w cenie 30 zł, do nabycia na www.bilety.operakameralna.pl , w kasie biletowej WOK oraz w Domu Polonii na godzinę przed koncertem.

(-)
Materiał Opery
8 marca 2013

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Stanisław Moniuszko, Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki