Muzyka łagodzi

"Polska Ukraina Tranzyt" - Teatr im. Saksaganskowo z Białej Cerkwii

W piątek w Teatrze Solskiego wystąpi teatr z Białej Cerkwi ze specjalnym programem artystycznym "Polska Ukraina Tranzyt". Teatr zwraca się z prośbą o to, by podzielić się z naszymi przyjaciółmi zza wschodniej granicy polską muzyką.

Chopin, Penderecki, Lutosławski czy Kazanecki, Preisner, Lorenc a może Lao-Che, Marika, German - naprawdę jest się kim podzielić!

- Zastanawialiśmy się jak pomóc, czym wesprzeć przyjeżdżających do nas gości. Przyszedł mi do głowy pomysł, że często ważniejsze od materialnych gestów są te o charakterze emocjonalnym - mówi Rafał Balawejder dyrektor Solskiego. Polska muzyka, to też obraz historii kraju zmagającego się wielokrotnie z przeciwnościami losu. Czekamy na każda polską płytę CD, którą przekażemy zespołowi z Białej Cerkwi.

Taniec, śpiew i i kilkudziesięciu aktorów na scenie. To atrakcje jakie czekają na Tarnowian podczas gościnnego występu Teatru im. Saksaganskowo z Białej Cerkwii na Ukrainie. W piątek (7 lutego) na Dużej Scenie Solskiego prawdziwe artystyczne show "Polska-Ukraina Tranzyt". Spektakle o godz. 17.00 i 20.00.

Dodatkowe informacje w Biurze Promocji i Organizacji Widowni Teatru Solskiego w Tarnowie - tel. 14 688 32 87.

(-)
Materiał Teatru
6 lutego 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...