Muzyka "Pinokia" na płycie Polskiego Radia

album "Piosenki do grania na nosie" - Teatr "Pinokio" w Łodzi

Piosenki łódzkiego teatru Pinokio wydało Polskie Radio. Album "Piosenki do grania na nosie" dostępny jest za pośrednictwem ogólnopolskiej "jedynki", wkrótce trafi do sieci EMPiK i oczywiście będzie w kasie teatru

"Piosenki do grania na nosie" to zestaw utworów z przygotowanego w Łodzi muzycznego spektaklu pod tym samym tytułem oraz kilku innych produkcji realizowanych w Łodzi, a także teatrach w Szczecinie, Będzinie i Rzeszowie. Wspólnym mianownikiem wszystkich utworów jest duet twórców: Piotr Klimek - kompozytor i Konrad Dworakowski - autor tekstów.

Do współpracy Teatru Lalki i Aktora Pinokio i Agencji Fonograficznej Polskiego Radia doszło po udziale Pinokia w Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych, przeglądzie, podczas którego zaprezentowano program "Piosenek do grania na nosie".

Nagrań, jakie znalazły się na płycie, dokonali łódzcy aktorzy. Nagrania w większości odbywały się łódzkich studiach Toya oraz w studiu w Szczecinie.

Pinokio wspólnie radiem planuje ogólnopolską trasę koncertową promującą płytę. Jeden z koncertów ma się odbyć w studiu im. Agnieszki Osieckiej w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie.

(Ad.)
Polska Dziennik Łodzki
3 września 2011

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...