Na 10-lecie Kotłowni

"Na wyspie" - reż. Rafał Swaczyna - Scena Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej

W najbliższą sobotę, 30 listopada, aktorzy Teatru Scena Kotłownia zapraszają na najstarszy spektakl ze swojego repertuaru - "Na wyspie".

"Na wyspie" to najstarszy spektakl grany przez Scenę Kotłownia. Data premiery to wrzesień 2003, która uświetniła otwarcie teatru. Na premierze i otwarciu obecny był aktor Jan Machulski. Od ośmiu lat tytuł nie schodzi z repertuaru, a to za sprawą nieprzerwanej współpracy aktorów z teatrem (Rafał Swaczyna i Marek Bożykowski). "Na wyspie" zdobył kilka nagród festiwalowych w Warszawie, Zielonce, Ostrołęce, czy Teresinie.

Spektakl opowiada o dwóch rozbitkach: starym i młodym. O ile stary rozbitek przebywa na wyspie od kilku lat i zdążył się już przyzwyczaić do istniejących warunków, to młody przybywa na oczach widzów. Młody chce się ratować, na różne sposoby próbuje wydostać się z wyspy. Obserwuje morze, buduje tratwę wchodząc w konflikt ze starym rozbitkiem, ciągle grającym w szachy. Młody nie potrafi zrozumieć poddania i bierności starego. Tak jak stary nie może zrozumieć zapału i chęci powrotu młodego do "normalnego życia". To zabawna, krótka jednoaktówka.

(-)
Materiał Teatru
26 listopada 2013

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia