Na cmentarzu Pere Lachaise

"Jeździec burzy" - reż. Arkadiusz Jakubik - Teatr Rampa w Warszawie

Kultowy Musical o Jimie Morrisonie i The Doors powraca do Rampy! Spektakle odbędą się o godzinie 19.00 w dniach 12, 13, 19, 20 kwietnia w Teatrze Rampa w Warszawie.

Jeździec burzy to  rockowy musical o Jimie Morrisonie, jego życiu i karierze. To rzecz o samotności artysty, którego machina przemysłu rozrywkowego sprowadziła do cielesnego symbolu „sex-idola", gubiąc postać wrażliwego poety. I chociaż jego wizje i przeczucia wyprzedziły swój czas, to niekłamana pasja kontestatora rzeczywistości, dopiero po jego śmierci stała się legendą trwającą do dzisiaj. Najlepszym tego dowodem jest ekspansja płytowo – wydawnicza twórczości Morrisona i grupy The Doors notowana do dziś w Anglii, w Ameryce i w Polsce.

Jeździec burzy to muzyczno – teatralna opowieść o pragnieniu miłości, przyjaźni i konieczności ich odrzucenia w imię sztuki. Reżyser spektaklu – Arkadiusz Jakubik zakłada ryzykowną tezę, że tak naprawdę Jim nie popełnił samobójstwa, ani nie przedawkował narkotyków, lecz wciąż żyje i pewnego dnia wraca do Paryża, na cmentarz Pere Lachaise...  Czy będziecie tam również, aby go spotkać?

 

(-)
Material Teatru
4 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...