Na deskach Teatru Studio Buffo

"Polita" - reż. Janusz Józefowicz - Teatr Studio Buffo w Warszawie

"Polita" - pierwszy na świecie spektakl teatralny 3D, od września przenosi się na scenę Teatru Studio Buffo.

Od września musical "Polita" będzie można oglądać na deskach teatru Studio Buffo kilka razy w miesiącu. "Polita" to wielkie show teatralne o życiu legendarnej polskiej aktorki lat 20. Poli Negri. Spektakl zrealizował teatr Studio Buffo przy współpracy z oscarowym Studio Platige Image, odpowiedzialnym za efekty 3D w spektaklu. ...

Od września musical "Polita" będzie można oglądać na deskach teatru Studio Buffo kilka razy w miesiącu. "Polita" to wielkie show teatralne o życiu legendarnej polskiej aktorki lat 20. Poli Negri. Spektakl zrealizował teatr Studio Buffo przy współpracy z oscarowym Studio Platige Image, odpowiedzialnym za efekty 3D w spektaklu. Brawurowa obsada musicalu - Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, Mariusz Czajka, Krzysztof Hulbój/Stefano Terrazzino i Artur Chamski - przeniesie Widzów w inny wymiar.

W produkcję spektaklu "Polita", który miał swoją premierę 31 grudnia 2011 roku na warszawskim Torwarze, zaangażowany został cały zespół artystyczny i techniczny teatru Studio Buffo. Twórcami spektaklu są autorzy kultowych musicali: "Metro" oraz "Romeo i Julia" - Janusz Józefowicz (choreografia i reżyseria), Janusz Stokłosa (muzyka) i Agata Miklaszewska (libretto).

"Polita" na deskach teatru Studio Buffo

Do tej pory musical "Polita" zobaczyło już ponad 100 000 widzów (52 spektakle w Polsce). W 22. sezonie teatralnym Studio Buffo spektakl wejdzie na scenę przy ul. Konopnickiej 6 - Na deskach Teatru będziemy mieli okazję zobaczyć nową, kameralną wersję Polity, co sprawi, że my - aktorzy będziemy bliżej widza - mówi Natasza Urbańska, odtwórczyni głównej roli w spektaklu.

W maju tego roku "Polita" przez chwilę zagościła już na deskach teatru Buffo. Przeniesiona (wzorem "Metra" czy "Romea i Julii") w o wiele bardziej kameralną przestrzeń, nie tylko nic nie straciła na swojej atrakcyjności, ale zyskała wielu nowych fanów. Zmiana rozmiaru widowiska została bardzo dobrze przyjęta przez widzów. Mimo innych wymiarów, z równą siłą działają wszystkie nowatorskie rozwiązania technologii 3D, potwierdzając niepodważalną przynależność "Polity" do teatru XXI w.

"Polita", czyli nowe technologie w teatrze

W musicalu "Polita", dzięki technice 3D, możemy oglądać połączenie świata realnego z wirtualnym, a także obrazy kina niemego. Nowatorskie rozwiązania sprawiają, że aktor przenosi się w wirtualną rzeczywistość, a widzowie dzięki specjalnym okularom, są gośćmi w tej trójwymiarowej przestrzeni - przenoszą się na ulice Berlina lat 30., czy do Nowego Jorku w momencie wybuchu Wielkiego Kryzysu w roku 1929.

Trójwymiarowa scenografia stworzona przez zespół studia Platige Image, pozwala aktorom grać w wirtualnej rzeczywistości, otaczając się zarówno prawdziwymi, jak i wirtualnymi rekwizytami.

Zachęcamy wszystkich Widzów, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć "Polity", a także tych, którzy pragną zobaczyć ją jeszcze raz. Najbliższy musical już - 12 września 2014 o godz., 19:00 w teatrze Studio Buffo. Bilety na spektakle można kupić na stronie internetowej teatru Studio Buffo: www. studiobuffo.com.pl lub telefonicznie: 22 625 47 09, 22 339 07 71, 663 91 00 91.

(-)
Materiał Teatru
12 września 2014

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia