Na dwa głosy i instrument

"Chłopem i babą stworzył nas Bóg" - reż. Marek Sadowski - Teatr Gdynia Główna

Koncert komediowo – romantyczny na dwa głosy i instrument. Kolejne etapy zakochania, poszukiwań Drugiej Połówki i codzienne kłopoty bycia we dwoje; a wszystko to opowiedziane z lekkim przymrużeniem oka, z napisanymi specjalnie na tę okazję piosenkami.

Klimatyczny koncert na dwa głosy, pianino i gitarę w podziemiach gdyńskiego dworca. Na scenie jeden z ulubionych aktorów komediowych trójmiejskiej publiczności – Marek Sadowski (niepodrabialny George z „Okna na parlament" w Teatrze Muzycznym) oraz aktorka i instruktorka słupskiego Teatru Rondo – Małgorzata Burjan. Całość współtworzył będzie z nimi pianista – Patryk Skarbek-Tłuchowski. Serdecznie zapraszamy.

Informacje o twórcach:
Marek Sadowski - aktor, poeta, tekściarz, tłumacz. Pół-Krakus, pół - Gdynianin. Zanim zawodowo zajął się aktorstwem, pisał i wystawiał własne teksty, w tym nagradzany monodram "Dylemat Niebieski", którym zdobył zaproszenie na Festiwal Festiwali Teatru Jednego Aktora (TOSTJA) gdzie miał zaszczyt występować obok aktorów takich jak Ewa Błaszczyk, Dorota Stalińska czy Jan Peszek. Przy okazji premierowego wystawienia monodramu poznał Ewę Ignaczak oraz Idę Bocian, czego owocem jest obecna współpraca z Teatrem Gdynia Główna. Po trzech latach studiów filologii romańskiej na specjalności translatorycznej, rozpoczął naukę w PPSWA im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Od 2015 roku aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Na scenie zawodowej debiutował w 2012 roku rolą krawca Motla w "Skrzypku na dachu" w reżyserii Jerzego Gruzy. W Teatrze Gdynia Główna występuje w spektaklach "Pomiędzy" oraz "Burmistrz".

Małgorzata Burjan - absolwentka filologii polskiej z terapią pedagogiczną, związana z edukacją poza formalną od 2010 roku. Ukończyła Szkołę Animatorów Społecznych oraz Szkołę Coachów Inicjatyw Młodzieżowych. Animatorka kultury, realizatorka autorskich projektów skierowanych do młodzieży. Kilka lat pełniła funkcję koordynatorki akcji społecznych i wolontariatu przy Banku Żywności w Słupsku. Z Teatrem Rondo związana od liceum. Uczestniczka konkursów recytatorskich, spektakli Stanisława Miedziewskiego.

Prowadzi zajęcia muzyczno-rytmiczne z dziećmi i dorosłymi, grupę teatralną "Projekt Mokotów", zajęcia animacyjne dla "Dzieciaków z podwórka". W pracy animacyjnej porusza się w obrębie pedagogiki zabawy, aktywizuje poprzez rytm, muzykę i teatr. Zajmuje się także poezją śpiewaną, występując na ogólnopolskich konkursach i festiwalach.

Patryk Skarbek-Tłuchowski - absolwent Edukacji Muzycznej. Gra w dwóch zespołach - rockowym (Nerv) i jazzowym (MessenJazz), a trzecią formą jest poezja śpiewana, którą realizuje w duecie "Strach przed latem". Akompaniator na wielu konkursach, również na szczeblu ogólnopolskim. Pracuje jako nauczyciel gry na fortepianie, a także komponuje muzykę dla teatrów.

(-)
Materiał Teatru
8 października 2018
Portrety
Marek Sadowski

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia