Na małej stacji...

"Donna Kamelia" - reż. Waldemar Matuszewski - Teatr Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego

Teatr Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego zaprasza 15, 21 i 29 lipca na monodram Jacka Zienkiewicza "Donna Kamelia" w reż. Waldemara Matuszewskiego, który odbędzie się na peronie Stacji Muzeum Warszawa przy ul. Towarowej 3.

Monodram Jacka Zienkiewicza "Donna Kamelia", którego scenariusz powstał w oparciu o tekst opowiadania Stanisława Kowalewskiego (1918, Brwinów - 2003, Warszawa) miał swoją premierę w Brwinowie w kwietniu 2016 roku, pod szyldem Teatru Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego.

Ta kameralna teatralna opowieść prezentowana była już w wielu miejscowościach, dużych i małych, w kraju i za granicą - na scenach teatralnych i na scenach specjalnie aranżowanych dla jej skromnych potrzeb inscenizacyjnych, ale nigdy - w tak niezwykłych warunkach, jak teraz.

Ponieważ akcja opowiadania toczy się na peronie kolejowym małej stacyjki, rodzi się pokusa - szczególnie w okresie letnim - zagrania spektaklu w warunkach "naturalnych". Na dodatek całą opowieść przenika marzenie o dalekiej kolejowej podróży. Ponieważ czas akcji to lata tuż przedwojenne, naturalna scenografia zabytkowych lokomotyw stojących przy peronie Stacji Muzeum w Warszawie (dawny dworzec Warszawa Główna), idealnie rymuje się z teatralną opowieścią Jacka Zienkiewicza.

Magii plenerowemu spektaklowi przydaje wieczorna godzina grania (21:00). Tak będzie przez trzy lipcowe weekendowe wieczory. Reżyserem spektaklu jest Waldemar Matuszewski, autorką opracowania scenograficznego - Barbara Batyra, a opracowania muzycznego - Adam Gzyra.

"Donna Kamelia" - 15, 21, 29 lipca, godz. 21, peron Stacji Muzeum Warszawa, ul. Towarowa 3

(-)
Materiał Teatru
15 lipca 2017

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia