Na Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

"Brzydkie kaczątko" - reż. Romuald Wicza-Pokojski - Teatr Miniatura w Gdańsku

Z przyjemnością informujemy, że spektakl Miejskiego Teatru Miniatura „Brzydkie kaczątko” w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego został zaproszony do udziału w Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. „Brzydkie kaczątko” zostanie zaprezentowane dwa razy – o godz. 12.00 i 15.00 – 12 kwietnia 2014 w Teatrze Dramatycznym (Scena im. Haliny Mikołajskiej).

Małe Warszawskie Spotkania Teatralne od 2011 roku towarzyszą jednemu z ważniejszych przeglądów teatralnych w Polsce – Warszawskim Spotkaniom Teatralnym. W czasie Małych WST na scenach warszawskich teatrów można obejrzeć najważniejsze polskie przedstawienia dla dzieci zrealizowane w ostatnich sezonach.

Spektakl „Brzydkie kaczątko" w inscenizacji i reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego to przedstawienie powstałe z inspiracji chińskim teatrem cieni. W spektaklu wykorzystane zostały rzutniki pisma, sprzęt, który można znaleźć w każdej szkole, a który stwarza możliwości poszerzenia klasycznej formy teatru cieni o zastosowanie nietypowych dla niego elementów jak m.in. woda, ziarna, barwniki, piasek. Te codzienne składniki naszej rzeczywistości w spotkaniu z technologią zastosowaną w przedstawieniu zaskakują, nabierają ciekawej wartości estetycznej. Ta forma wymaga też od aktorów ogromnego skupienia i precyzji ze względu na małe wymiary scenografii i rekwizytów.

(-)
Materiał Teatru
6 marca 2014

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia