Na początek sezonu teatralnego

"Awantura Warszawska. Waszyngton - Moskwa - Londyn" - reż. Michał Zadara - Muzeum Powstania Warszawskiego

21 września, na początek sezonu teatralnego, widzowie warszawscy będą mieli unikalną okazję obejrzeć jedno z najbardziej spektakularnych przedstawień Michała Zadary - "Awanturę warszawską", zrealizowaną w roku 2011 na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ten dwugodzinny, totalny spektakl był grany po raz ostatni w roku 2012 na festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, gdzie zdobył zarówno wyróżnienie jury jak i nagrodę młodych widzów.

"Awantura" to ukazanie Powstania z punktu widzenia trzech wielkich mocarstw - Związku Radzieckiego, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych - oraz odkrycie przed widzami "wojny" korespondencji, depeszy, not, polemik i spotkań wielkich przywódców świata: Józefa Stalina, Winstona Churchilla i Franklina Delano Roosevelta. Przedstawienie było prezentowane w 2011 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego. "Przywołujemy ten spektakl, jako jeden z najbardziej oryginalnych, który powstał w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to dla nas niebagatelne wyzwanie połączenia żywego planu, multimediów oraz transmisji do kina, które stworzymy na scenie BOK. Jestem dumny, że w rocznicowy czas oddamy tym spektaklem hołd bohaterom Powstania Warszawskiego" - mówi dyrektor BOK Krzysztof Mikołajewski. Zacisza gabinetów światowej dyplomacji, ukazują inny obraz tragicznych dni Warszawy 1944 roku. Powstanie to tylko jeden z elementów wielkiej wojny - ginące miasto na tle pochodu zwycięskich armii. Spektakl Zadary ukazuje nadzieje polskie, niemoc aliantów i grę Rosji radzieckiej. "Inscenizacja jest zbudowana z oryginalnych dokumentów dyplomatycznych, które wyszukaliśmy podczas kwerend historycznych. Zależało nam na tym, żeby pokazać Powstanie Warszawskie z nieco innej perspektywy. Aktorzy wcielają się w postaci blisko 30 polskich i światowych polityków oraz dyplomatów" - mówi reżyser spektaklu Michał Zadara. Więcej informacji w załączeniu.

21 września 2014 r., godz. 19.00

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Vincenta van Gogha 1,

bilety: 40 zł

rezerwacje: sekretariat@bok.waw.pl, tel.: 22 614 66 56

(-)
Materiał Teatru
21 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...