Na podstawie tekstów Grzegorza Kasdepke

"Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci" - reż. Teatr Współczesny w Krakowie

Co to jest savoir-vivre? To wiedza o tym, jak właściwie zachować się w różnych sytuacjach. Nie tak łatwo jednak zostać dobrze wychowanym małym dżentelmenem, lub też dobrze wychowaną małą damą.

Wie o tym para bliźniaków Kuba i Buba, którzy poznają podstawowe pojęcia i zasady obco brzmiącego savoir-vivre'u. Trzeba jednak wiedzieć, że rodzeństwo potrafi nieźle narozrabiać, a jego temperament przyprawia niektórych (zwłaszcza dorosłych) o zawrót głowy. Czasami nawet zwykła mała łyżeczka może być przyczyną potężnej awantury o to czy kładzie się ją na stole czy na spodku i czy można ją oblizać czy nie? Oj, wiele utrapienia mają z tą dwójką rodzice oraz babcia Joasia, która będąc po raz kolejny świadkiem kłótni niesfornych wnucząt postanawia kupić im podręcznik dobrych manier.

Najnowsze przedstawienie Teatru Współczesnego w Krakowie w humorystyczny sposób uczy trudnej sztuki dobrego zachowania. Wraz z naszymi sympatycznymi bohaterami, najmłodsi dowiedzą się zatem czy czytanie cudzych listów jest kulturalne, dlaczego pocałunek w rękę nazywa się „cmok-nonsens", a życzenie komuś „smacznego" jest nieeleganckie. Niesforne rodzeństwo podpowie co znaczy „wychodzić po angielsku", zademonstruje jak odkładać sztućce po skończonym posiłku i dyskretnie ziewać.

Zgrabne, sympatyczne i dowcipne sytuacje z życia codziennego będą zapamiętane i utrwalone dzięki lekkiej muzycznej formule spektaklu, a samo przedstawienie stanie się świetnym wstępem do rozmów z dziećmi na temat zachowania własnego i bohaterów a także podstawowych pojęć etykiety.

(-)
Materiał Teatru
15 maja 2017

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...