Na razie ostrożnie

Teatr Animacji wraca do gry!

Po wielu tygodniach tęsknego spoglądania ku pustej scenie i widowni z radością ogłaszamy, że Teatr Animacji wraca do gry! Na razie ostrożnie i z zachowaniem wszelkich wytycznych Państwowego Inspektoratu Sanitarnego, ale jednak.

W ostatnie dwa weekendy czerwca, czyli 20-21 oraz 27-28 o godz. 11:00 zapraszamy na "Wesołego Ryjka" (link do spektaklu: https://teatranimacji.pl/spektakl/wesoy-ryjek/) Wojciecha Widłaka w reżyserii Ani Rozmianiec.

Na razie bilety na spektakle można kupować wyłącznie online. Wszelkich informacji udzielą Państwu pracowniczki Biura Obsługi Widza pod numerem: 518 615 556. Można też wysyłać maile na adres: bow@teatranimacji.pl. Czekamy na Was!

Wesoły Ryjek jest małą, ciekawą świata świnką – dzieckiem, które zadaje pytania, odkrywa świat, zachwyca się najprostszymi rzeczami: tykaniem zegara, szelestem gałęzi, barwą liści. Nasza opowieść to podróż przez dzieciństwo. Podróż, która inspiruje, zaskakuje i zachwyca, a także zachęca małego odbiorcę do odkrywania, zadawania pytań i znajdowania niebanalnych odpowiedzi.

Literatura Wojciecha Widłaka maluje piękny obraz rodzicielstwa – mądrego, wymagającego, pełnego ciepła i cierpliwości. Pokazana w ten sposób relacja między bohaterami pozwala nam rozpoznać własne pragnienia i słabości, pomaga zrozumieć, zaakceptować, pokochać siebie i innych. Każdy z nas jest inny − inaczej się nazywa, inaczej wygląda, co innego lubi. Ale każdego z nas smuci niedobre słowo czy cieszy ulubione danie.
W warstwie wizualnej spektakl odwołuje się do dziecięcych rysunków – niedoskonałych, niedokończonych, stwarzanych tu i teraz, na oczach widza. Poza obrazem w przedstawieniu ważnym akcentem jest ruch sceniczny, a także muzyka grana na żywo.

W spektaklu wykorzystujemy wizerunek Ryjka stworzony przez Agnieszkę Żelewską,

współpraca: Wydawnictwo Media Rodzina
Preferowany wiek: od 3 lat
Bilet normalny - 37 zł; bilet ulgowy - 35 zł; bilet grupowy - 32 zł

Spektakl bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Sztuki Współczesnej.

Agata Drwięga
Materiał Teatru
8 czerwca 2020
Portrety
Anna Rozmianiec

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia