Na scenie i w obrazkach

"Księga dżungli" - reż. Przemysław Jaszczak - Teatr Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi

1 lutego w Teatrze Pinokio premiera "Księgi dżungli" wg Rudyarda Kiplinga w reż. Przemysława Jaszczaka oraz wystawa ilustracji Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

"Księga dżungli" jest historią o poszukiwaniu tożsamości i swojego miejsca na ziemi. Opowiada o problemie przynależności do grupy, o braku akceptacji w danej społeczności, o konieczności przestrzegania praw dżungli, a także o konsekwencjach ich łamania. Spektakl porusza zagadnienie okrucieństwa - tak powszechnego u ludzi i niemalże nieobecnego w świecie zwierząt, w którym nikt nie zabija bez powodu. Zapraszamy do Teatru Pinokio na spotkanie z  Mowglim - chłopcem, który został przed laty porwany z ludzkiej wioski przez tygrysa i wychowywał się wśród wilków. Atutem spektaklu jest barwna scenografia, przenosząca widza w świat nieokiełznanej, indyjskiej dżungli oraz kostiumy oddające charakter każdego z mieszkańców świata zwierząt i ludzi. Reżyser oprócz gry w żywym planie, wykorzystał w przedstawieniu elementy teatru cieni oraz teatru lalek.

Na scenie zobaczymy: Łukasza Batko, Łukasza Bzura, Ewę Wróblewską, Annę Sztuder-Mieszek, Żanetę Małkowską, Hannę Matusiak, Krzysztofa Ciesielskiego i Milenę Kranik

Wystawa ilustracji Aleksandry i Daniela Mizielińskich "Pora na potwora".

Informacje o wystawie:

Pora na potwora

wystawa ilustracji z książki ,,Pora na potwora", Wydawnictwo Dwie Siostry 2013

Autorzy: Mizielińska Aleksandra i Mizieliński Daniel

Wernisaż wystawy 1 lutego 2014 roku, godz. 19.00 po premierze spektaklu ,,Księga Dżungli".

Duże foyer Teatru Pinokio w Łodzi, ul. Kopernika 16

Wystawa otwarta do 1 marca 2014 roku.

Szczegółowe informacje: tel. 42 636 66 90, email: marta@teatrpinokio.pl

Co by było, gdyby zwierzaki pozamieniały się głowami? Albo nogami? Brzuchem czy ogonem? A do tego jeszcze pożyczyły sobie kawałek od UFO? No i jak by się wtedy nazywały? Tutaj wszystko jest możliwe - i wszystko zależy od wyobraźni. Zapraszamy na zwariowaną wystawę-układankę, w której ilustracje-kombinacje mają niezliczoną ilość wariantów. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalny kącik ,,puzzli nie z tej ziemi'', gdzie będzie można według upodobania stworzyć własnego zwierzaka, a może uda się zrobić coś czego jeszcze świat nie widział?

Ilustratorzy

Aleksandra i Daniel Mizielińscy, absolwenci Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Dyplom w 2007 roku w Pracowni Projektowania Książek prof. Macieja Buszewicza i Grażki Lange, w której Daniel jest asystentem od 2008 roku. W Warszawie prowadzą Studio Projektowe Hipopotam.

Informacje o biletach i zaproszeniach: Biuro Promocji i Upowszechniania Teatru, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, tel. 42 636 66 90, email: marta@teatrpinokio.pl

(-)
Materiał Teatru
11 stycznia 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...