Na siedleckim placu Sikorskiego

11. Festiwal Teatrów Ulicznych "pod Niebem" w Siedlcach

Pirotechniczne "Kolory Ognia", parada w strojach z epoki wiktoriańskiej oraz widowisko ogniowe "Ja gore" będzie można obejrzeć 2 września w Siedlcach w ramach XI Festiwalu Teatrów Ulicznych "pod Niebem". Tegoroczny festiwal wpisał się w kalendarz Dni Siedlec. Rozpocznie się o godz. 20.00, tradycyjnie już na placu gen. Wł. Sikorskiego.


Jako pierwszy wystąpi Teatr Prawdziwy z Bielawy. Zaprezentuje "Kolory Ognia". Dwie armie, prowadzone przez wielkich wodzów, staną naprzeciwko siebie w ogniu fajerwerków. Aktorzy wykorzystają też pochodnie ogniowe. Najbardziej widowiskowo, a jednocześnie niebezpiecznie, zapowiada się plucie ogniem. Spektakl "Kolory Ognia" był grany w wielu miastach w kraju i zagranicą.

W podróż do świata steam-punkowej (ang. steam - "para" nurt w kulturze, nawiązujący stylistyką, estetyką i techniką do maszyn parowych i epoki wiktoriańskiej) wyobraźni zabierze nas Teatr Gry i Ludzie z Katowic. W "Paradzie Steampunku" wezmą udział: łódź podwodna, transportowana przez parowy ciągnik, trójkołowy bicykl, szczudlarze i postaci (podróżnicy, wynalazcy, odkrywcy, radiotelegrafista i fotograf) w fantazyjnych kostiumach z epoki wiktoriańskiej. Całość uzupełnią: muzyka, odtwarzana z urządzeń zainstalowanych w pojazdach, dźwięki klaksonów, dymy i kolorowe oświetlenie.

Żywioł ognia powróci do nas tego wieczoru wraz z widowiskiem "Ja gore" stołecznego Teatru Akt. Spektakl powstawał przez kilka lat, podczas podróży teatru na sycylijskie wyspy. Do dziś Teatr Akt współtworzy we Włoszech widowiska ogniowe w ramach festiwalu Teatro del Fuoco.

(Ana)
Tygodnik Siedlecki
31 sierpnia 2018

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia

WIELKIE GORĄCE SZYBKIE...
Zapowiedź reżysera.
W jaki sposób powstał wszechświat i c...