Na zakończenie Festiwalu Bajek, Baśni i Opowieści

"Mądrości Bajek Żydowskich" - Sousane Stone i Michał Malinowski - Teatr Pinokio

W niedzielę 23 marca o godz. 16.00 w Teatrze Pinokio odbędzie się zakończenie Festiwalu Bajek, Baśni i Opowieści "Czarodzieje Słowa". Sousane Stone i Michał Malinowski zdradzą łodzianom Mądrości Bajek Żydowskich.

Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści "Czarodzieje słowa" to międzynarodowe wydarzenie mające na celu ożywienie i promowanie tradycji opowiadania bajek i opowieści. Biorą w nim udział opowiadacze z Polski i różnych stron świata. Organizowany jest przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, a odbywa się w wielu miejscach na terenie Polski.

W Teatrze Pinokio w ramach Festiwalu zagości Sousane Stone, która wspólnie z Michałem Malinowskim zaprezentuje przedstawienie "Mądrości Bajek Żydowskich", będące kompilacją najciekawszych opowieści, wywodzących się z kręgu kultury żydowskiej - od opowieści o głupcach z Chełma po bajki ze Szczebrzeszyna. Opowiadania będą bardzo żywe i pełne ekspresji. Nie zabraknie śmiechu i interakcji z publicznością. Opowieści będą snute w języku angielskim i tłumaczone symultaniczne na język polski.

Celem Festiwalu jest zachęcenie rodzin do wspólnego kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości: miłości, przyjaźni, sprawiedliwości. Pomagają także w rozwijaniu zdolności komunikacyjnych. Wydarzenie znajduje się w kręgu zainteresowań Teatru Pinokio związanych ze story tellingiem, którego wyrazem jest projekt "Maszyna do opowiadania bajek".

Spektakl dla całych rodzin, dla dzieci od 5 roku życia

Cena biletu: 20 zł

Czas trwania: 1 godzina 30 minut

Więcej informacji pod numerem telefonu 42 636 66 90 (e-mail: olga@teatrpinokio.pl) i na stronie internetowej www.teatrpinokio.pl

(-)
Materiał Teatru
12 marca 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...