Nabór do Akademii Teatru Naumionego

Uczymy śląskich tradycji i rozwijamy warsztat aktorski.

Akademia Teatru Naumionego to cykl zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie przewidziane są warsztaty m.in. z tańca ludowego, podstaw teatru, gwary śląskiej, tradycji i obrzędów. Zajęcia prowadzić będą aktorzy Teatru Naumionego z Ornontowic.

Akademia Teatru Naumionego to zajęcia poświęcone sztuce i kulturze, śląskim tradycjom, gwarze, literaturze i historii. Fundacja Szafa Gra i Teatr Naumiony stworzyli kompleksowy program spotkań poświęcony teatrowi i kulturze śląskiej.

Uczestnicy podzielni będą na dwie grupy wiekowe, a czas trwania całej Akademii to dwa semestry (październik – styczeń | luty – czerwiec). Spotkana będą odbywały się raz w tygodniu po 3 godziny.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wysyłania zgłoszeń (więcej szczegółów http://szafagra.org/akademia-teatru-naumionego-zgloszenia/). Zgłosić można się również na spotkaniu organizacyjnym, które zaplanowane jest na 11 października, godz. 17:30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gminie Ornontowice.

Ilość miejsc jest ograniczona
zapisy od 25.09. do 05.10.
tel. 884 886 083
e-mail: biuro@szafagra.org

start: 11 i 12 października 2017 r.
sala Teatru Naumiony
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice
ul. Zwycięstwa 7
43-178 Ornontowice

Dofinansowane ze środków Gminy Ornontowice

Teatr Naumiony tradycje amatorskiego ruchu teatralnego w Ornontowicach sięgają lat 20-tych ubiegłego stulecia i to właśnie w tym nurcie zakorzeniony jest Teatr Naumiony. Obecna grupa, powstała w 2004 r. jest wielopokoleniowa, tworzą ją ludzie, dla których teatr to pasja. Prawdziwa kariera teatru rozpoczęła się w roku 2011 od premiery przedstawienia „Marika", w kolejnych latach powstały następne spektakle: „Hebama" (2014), „Jasełka" (2014) i „Kopidoł" (2016). Każdy tekst opowiada o historii Górnego Śląska lub w ten czy inny sposób taktuje o ludziach i tradycjach tego regionu. W 2016 roku Teatr Naumiony zakwalifikował się do ministerialnego programu Teatr Polska, dzięki któremu wyruszył w ogólnopolską trasę ze spektaklem „Kopidoł". Zdboył Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Tarnogrodzie na Sejmiku teatrów wiejskich.

jagos
Materiał Teatru
5 października 2017

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...