Nabór do Festiwalu Teatralnego OFMAT!

10. Ogólnopolski Festiwal Młodych Alchemia Teatru w Krakowie

Z przyjemnością informujemy o trwaniu naboru do naszego X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Alchemia Teatru! Zachęcamy wszystkie grupy teatralne do zgłaszania swoich spektakli na naszej stronie internetowej.

Ogólnopolski Festiwal Młodych Alchemia Teatru to interdyscyplinarne przedsięwzięcie inicjowane przez Stowarzyszenie Eksit we współpracy ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Przez dekadę OFMAT stał się miejscem spotkań i polem eksperymentów dla młodych Alchemików, którzy bez ograniczeń związanych z treścią czy formą, odkrywają tajemnice teatru.

Jest to przestrzeń wymiany doświadczeń, dyskusji i prezentacji dla młodych twórców, inspirująca ich do refleksji nad kierunkiem rozwoju sztuki teatralnej. Projekt oferuje nie tylko okazję do prezentowania spektakli, ale także koncertów oraz od dwóch lat organizowanych wystaw. Wzbogacają go także spektakle gościnne, które przynoszą odmienne perspektywy teatralne, inspirując uczestników do poszerzania horyzontów.

Obecnie OFMAT przyjmuje formę przeglądu podzielonego na trzy kategorie, uwzględniające wiek i style teatralne uczestników. Każda edycja festiwalu opiera się na nowym, inspirującym haśle, które staje się punktem wyjścia do debat o teatrze. Jury festiwalu, składające się z performerów, artystów wizualnych i reżyserów teatralnych, zaangażowane jest w kształtowanie odbiorcy i twórcy, poszukując nowych środków wyrazu i elementów wniesionych do sztuki.

Festiwal łączy różne formy, gromadząc twórców z różnych dziedzin artystycznych. Przez lata na OFMACie gościliśmy między innymi takie postaci jak Małgorzata Bogajewska, Bogdan Renczyński, Dariusz Skubaczkowski, Zbigniew Bajek, Arti Grabowski, Katarzyna Deszcz, Szczęsny Wroński, Piotr Pilitowski, Jerzy Zoń, Mariusz Grzegorzek, Dariusz Gorczyca, Jan Jurkowski, Piotr Borowski i inni, cieszący się uznaniem artyści.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy dostępne na:
https://www.sckm.krakow.pl/x-jubileuszowy-ogolnopolski-festiwal-mlodych-alchemia-teatru?fbclid=IwAR04n9F8gYGz5aqqnjUtuhyiFArjqVHQ3lchETHK9CvJOq6R8Q2MKZiABQk

Maria Piękoś-Konopnicka
Dziennik Teatralny Kraków
4 września 2023

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia