Nabór rozpoczęty

Przegląd teatrów nieinstytucjonalnych "Przedmieście" w Tarnowie

Rozpoczął się nabór do drugiej edycji Przeglądu "Przedmieście" realizowanego w ramach projektu "Tarnów stolicą komedii". Organizatorem jest Teatr im. Solskiego w partnerstwie z Teatrami w Lublinie, Bydgoszczy, Wrocławiu i Olsztynie.

W ostatni weekend marca, na deskach tarnowskiej sceny, będzie można zobaczyć cztery najlepsze spektakle komediowe, przygotowane przez teatry nieinstytucjonalne z nurtu teatru improwizacji, rekrutowane z całej Polski. Koordynatorzy regionalni ze zgłoszonych i rekomendowanych spektakli wybiorą jedną grupę, która będzie reprezentować swój region podczas Przeglądu w Tarnowie. Formuła Przedmieścia zakłada udział najlepszego i najzabawniejszego spektaklu wyłonionego w Przeglądzie w jesiennej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia.

Teatr zachęca grupy teatralne do zgłaszania się do Przedmieścia. Nagroda w postaci udziału w tarnowskiej Talii będzie dla zespołu dużą nobilitacją. W roku ubiegłym Przemysław Buksiński z Teatru Improv No Potatoes z Lublina (na zdjęciu) został wyróżniony przez jury Talii, w skład którego wchodzili miedzy innymi Dorota Kamińska i Łukasz Drewniak - mówi Rafał Balawejder dyrektor tarnowskiej sceny i pomysłodawca projektu Tarnów stolicą komedii.

Regulamin oraz kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej tarnowskiego teatru oraz partnerów.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

(-)
Materiał Teatru
21 lutego 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...