Nadzwyczajna gala operowa

Koncert "Viva Verdi!" z udziałem gwiazd polskiej opery w Jeleniej Górze

Koncert "Viva Verdi!" z udziałem gwiazd polskiej opery odbędzie się 5 lipca w Zdrojowym Teatrze Animacji.

Rok 2013 jest szczególnym dla świata opery. Obchodzona jest bowiem 200. rocznica urodzin jednego z najsłynniejszych kompozytorów wszechczasów - Giuseppe Verdiego.

To właśnie z kompozycji tego wyjątkowego Włocha nuci się na całym świecie toast "Libiamo", arię Księcia Mantui "La donna e mobile", słynny chór niewolników "Va pensiero". Verdi pisał przystępnie, wyraziście, a przede wszystkim oddając prawdę historyczną i absolutną uczuciowość w swoich postaciach operowych. Jego ówcześnie prezentowane dzieła wywoływały niebywałe reakcje patriotyczne. Nie bez powodu właśnie został okrzyknięty po przez swoich rodaków bohaterem narodowym.

Program Gali "VIVA VERDI!" na który złożyły się arie i duety pochodzące z najsłynniejszych oper włoskiego mistrza: Traviata, Rigoletto, Joanna d'Arc, Aida, Makbet, i in., został wzbogacony o kompozycje innych znakomitych włoskich kompozytorów, a także przesławne pieśni neapolitańskie, którymi najwięksi tenorzy podbijali sceny operowe świata. Nie zabrakło także muzycznych niespodzianek we włoskim stylu. To będzie z pewnością wyjątkowy wieczór, który pozwoli przenieść się słuchaczom do słonecznej Italii.

Wykonawcami koncertu będą znakomici artyści związani z wrocławską sceną muzyczną: Anna Lichorowicz - sopran, solistka Opery Wrocławskiej, uznana wykonawczyni oper G. Verdiego, Tomasz Maleszewski - tenor, solista Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, stale związany z Wrocławskimi Kameralistami, Katarzyna Neugebauer - fortepian, jedna z najlepszych pianistek młodego pokolenia, zaś całość poprowadzi Maciej Michałkowski - wrocławski dziennikarz i krytyk muzyczny. Zapraszamy Państwa na wspólne odkrycie muzycznych rarytasów - na styl włoski.

"VIVA VERDI"

NADZWYCZAJNA GALA OPEROWA

05.07.2013r. (piątek) godzina.19.00

Bilety 30 zł

Rezerwacje: tel. 757557690 wew. 16 i 20 kom. 512 219 907 oraz 512 21 99 61

(-)
Materiał Teatru
3 lipca 2013

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia