Nagród iF Design dla Muzeum Śląskiego

Pestiżowa nagroda za system identyfikacji wizualnej w Muzeum Śląskim

Kilka tysięcy zgłoszeń z całego świata, kilkudziesięcioosobowe jury i długie godziny obrad. Wybór laureatów to nie przypadek. Projekt systemu identyfikacji wizualnej w Muzeum Śląskim został nagrodzony iF Design Award, jedną z najbardziej liczących się na świecie nagród w zakresie designu.

W tym roku nagrodę w dziedzinie Komunikacja w kategorii Oznakowanie i typografia (Signage & Typography) przyznano za wdrożony w 2015 roku projekt systemu informacji wizualnej w Muzeum Śląskim. To nie pierwsza nagroda, którą otrzymał nasz system. Projekt Muzeum Śląskiego uhonorowany został równie cenioną European Design Award.

Prestiżowa iF Design Award cieszy się coraz większym uznaniem, dlatego w tym roku jury stanęło przed nie lada wyzwaniem. Na ten międzynarodowy konkurs, który odbywa się w Monachium od ponad 60 lat, napłynęło 5575 zgłoszeń z 59 krajów. To blisko 800 aplikacji więcej niż w roku poprzednim. Z tak ogromną liczbą zgłoszeń zmierzyło się grono wybitnych ekspertów – 58 członków jury, którzy oceniali projekty oraz produkty, pracując w kilkuosobowych grupach.

Rozdanie nagród iF Design odbędzie się na uroczystej gali 10 marca w Monachium.

 

Danuta Piękoś-Owczarek
Muzeum Śląskie w Katowicach
3 lutego 2017

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia