Nagroda dla Pawła Kuźmy

Paweł Kuźma, aktor Teatru Lalki i Aktora, otrzymał nagrodę Polunimy

Paweł Kuźma, aktor Teatru Lalki i Aktora, otrzymał nagrodę Polunimy dla młodych aktorów i został najbardziej obiecującym aktorem-lalkarzem młodego pokolenia.

Jury w składzie Marzenna Wiśniewska, Paweł Chomczyk i Jacek Malinowski, tak uzasadniło swój wybór: "Za intensywną i skupioną obecność sceniczną we współistniejących ze sobą postaciach teatralnych, a szczególnie za precyzyjnie dopracowaną i pełną niuansów animację lalki Starego Człowieka, którego pożycie sceniczne przekonująco prowadziło widzów przez doświadczenie ludzkiego osamotnienia, wspomnienia tych chwil kiedy witalność ciała pozwala toczyć równą walkę z siłami natury oraz przez moment śmierci".

Nagroda została wręczona 17 marca w Teatrze LALKA w Warszawie podczas gali obchodów Światowego Dnia Lalkarstwa.

W finale, obok Pawła Kuźmy, znalazła się Julianna Dorosz (Teatr Animacji w Poznaniu) oraz Jakub Kowalczyk (Opolski Teatr Lalki i Aktora).

Organizatorem Konkursu jest Polunima - Polski Ośrodek Lalkarski. Nagroda została wręczona w sobotę (17 marca) w Teatrze Lalka w Warszawie podczas gali obchodów Światowego Dnia Lalkarstwa. W finale konkursu obok Pawła Kuźmy, znalazła się Julianna Dorosz (Teatr Animacji w Poznaniu) oraz Jakub Kowalczyk (Opolski Teatr Lalki i Aktora). Jury w składzie Marzenna Wiśniewska, Paweł Chomczyk i Jacek Malinowski, tak uzasadniło swój wybór:

Za intensywną i skupioną obecność sceniczną we współistniejących ze sobą postaciach teatralnych, a szczególnie za precyzyjnie dopracowaną i pełną niuansów animację lalki Starego Człowieka, którego pożycie sceniczne przekonująco prowadziło widzów przez doświadczenie ludzkiego osamotnienia, wspomnienia tych chwil kiedy witalność ciała pozwala toczyć równą walkę z siłami natury oraz przez moment śmierci.

(-)
Materiał Teatru
20 marca 2018

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...