Nagroda Scenograficzna

Konkurs o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala

Centrum Scenografii Polskiej, Oddział Muzeum Śląskiego w Katowicach, zaprasza do udziału w konkursie o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala oraz w wystawie „Wymiary scenografii”.

Dla kogo?

Uwaga scenografowie i kostiumolodzy. W konkursie mogą uczestniczyć licencjaci i dyplomanci wyższych uczelni artystycznych w dziedzinie scenografii teatralnej, filmowej i kostiumu z lat 2015–2016. Przyznajemy również nagrodę za scenografie zrealizowane w latach 2011–2016.

Kiedy?

Projekty należy zgłaszać drogą elektroniczną do 1 lipca 2016 roku. Komisja konkursowa zaprosi do udziału w wystawie autorów najlepszych prac. Wystawa odbędzie się w dniach 9–25 września 2016 roku, a laureatów poznamy 23 września w trakcie gali Festiwalu Nowej Scenografii (22–25 września).

Gdzie?

Wystawa „Wymiary scenografii" odbywać się będzie w przestrzeniach nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach i jest jednym z wydarzeń IV edycji Festiwalu Nowej Scenografii organizowanego przez Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego w Katowicach.
„Wymiary scenografii" odsłaniają charakter kształcenia w artystycznych uczelniach przygotowujących studentów do pracy w teatrze, telewizji i filmie. Sukcesywnie poszerzając wystawę o kolejne uczelnie artystyczne, aktualizujemy scenograficzną mapę Polski z jej zróżnicowanym krajobrazem, tradycjami i obszarami poszukiwań. Projekty i makiety, rysunki techniczne, wizualizacje, wideo-prezentacje, kostiumy i instalacje pokazywane na ekspozycji stanowią materiał porównawczy nie tylko dla widzów odwiedzających Centrum, ale również dla samych pedagogów i ich uczniów.

Nagrody

Poza statuetką i nagrodą finansową w wysokości 1500 zł to również szansa na zaproszenie do pracy przez jednego z dyrektorów teatrów.

Regulamin

Karta zgłoszeniowa

Wystawa i Festiwal to jedyne tak duże wydarzenie poświęcone scenografii w Polsce. Jest nie tylko szansą na prezentację, ale także na nawiązanie profesjonalnej współpracy z przedstawicielami branży teatralnej, filmowej i wystawienniczej.

(-)
Materiał organizatora
2 maja 2016
Portrety
Jerzy Moskal

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia