Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida - wręczone

Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida.

24 września na Zamku Królewskim w Warszawie wręczone zostały Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida.

Jeden z najwybitniejszych polskich pianistów, laureat pięciu międzynarodowych konkursów pianistycznych, juror wielkich międzynarodowych konkursów pianistycznych – Piotr Paleczny – odebrał w tym roku statuetkę Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida „Dzieło życia", przyznawaną za całokształt twórczości.

W kategoriach Literatura, Muzyka, Sztuki Plastyczne i Teatr za dzieło lub kreacje powstałe w 2017 r. nagrody otrzymali:

- Wojciech Chmielewski - prozaik, eseista, krytyk literacki, dziennikarz, autor słuchowisk radiowych - spostrzegawczy, rejestrujący drobiazgi, z których utkana jest nasza codzienność. Nagrodzony za powieść „Belweder gryzie w rękę", wyd. Iskry

- Maria Pomianowska - doktor hab. sztuk muzycznych, multiinstrumentalistka, wokalistka i kompozytorka - prowadzi studia nad unikalnymi technikami gry na instrumentach muzycznych rodem z Azji i Europy. Nagrodzona za kierownictwo artystyczne Festiwalu „Skrzyżowanie Kultur – 2017"

- Jan Kucz i Antoni Janusz Pastwa - znakomici artyści rzeźbiarze i pedagodzy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, którzy trwale zapisali się w historii rzeźby polskiej. Nagrodzeni za wystawę „Kucz/Pastwa", galeria Salon Akademii w Warszawie

- Marian Opania - wybitny aktor, znany i ceniony za wiele wspaniałych ról teatralnych i filmowych, dla którego aktorstwo jest posłannictwem, polegającym na wychowywaniu widza i publiczności. Nagrodzony za tytułową rolę w spektaklu „Ojciec", teatr Ateneum w Warszawie.

Magdalena Denko
Materiał organizatora
28 września 2018

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...