Nagrody rozdane

27. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka

Grand Prix 27. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka, zakończonego w sobotę wieczorem w Łomży, otrzymał Theater des Lachens z Niemiec za spektakl "Don Kichot Suita" w reż. Franka Soehnle.

Jury w składzie: Lucyna Kozień /przewodnicząca/, Zoran Djeric, Wiesław Hejno, Bożena Krystyna Sawicka i Halina Waszkiel, Po obejrzeniu trzynastu konkursowych przedstawień, postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix w wysokości 4.500,00 ufundowane przez Prezydenta Łomży oraz grawerton ufundowany przez Wojewodę Podlaskiego otrzymuje spektakl "Don Kichot Suita" (na zdjęciu) w wykonaniu Theater des Lachens z Niemiec.

Nagrodę w wysokości 1.500,00 ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymuje Marcin Jarnuszkiewicz za inscenizację przedstawienia "Gęś, Śmierć i Tulipan" Teatru Baj z Warszawy.

Nagrodę w wysokości 1.500,00 ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymuje Victor Nikonenko za scenografię do przedstawienia "Niedźwiedź" Teatru Lalek z Kostromy /Rosja/.

Nagrodę w wysokości 1.500,00 ufundowaną przez Wójta Gminy Łomża otrzymuje Burakura za muzykę do przedstawienia "Stworzenia sceniczne" Teatru Lalek Pleciuga ze Szczecina.

Nagrodę zespołową w wysokości 1.000,00 ufundowaną przez Starostę Powiatu Ziemskiego otrzymują: Tatyana Buldakova, Sergey Ryabinin, Dmitrii Smirnov za kreacje aktorskie w przedstawieniu "Niedźwiedź" Teatru Lalek z Kostromy /Rosja/.

Nagrodę zespołową w wysokości 1.000,00 ufundowaną przez Starostę Powiatu Ziemskiego otrzymują: Julian Saenz-Lopez oraz Izaskun Fernandez za kreacje aktorskie w przedstawieniu "Ręce" El Patio Teatro z Logrono /Hiszpania/.

Nagrodę w wysokości 1.000,00 ufundowaną przez Redaktora Naczelnego Gazety Współczesnej w Białymstoku otrzymują twórcy przedstawienia "Opowieść o drzemiącym smoku" Łotewskiego Teatru Lalek z Rygi /Łotwa/ za sposób narracji scenicznej.

(-)
(PAP)
17 czerwca 2014

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Tristan i Izolda
Ralf Pleger
Od 22 maja na platformie OperaVision ...