Nagrodzeni na Śląsku

Nagrody Teatralne "Złote Maski"

Znamy już laureatów Nagród Teatralnych "Złote Maski" w województwie śląskim za rok 2014.

Kategoria ROLA WOKALNO-AKTORSKA - rola kobieca

Ewa Łobaczewska za rolę Marii Reiner w spektaklu "Dźwięki muzyki" Howarda Lindsaya i Russela Crouse z muzyką Richarda Rodgersa w reżyserii Marii Sartovej w Gliwickim Teatrze Muzycznym w Gliwicach

Kategoria ROLA WOKALNO-AKTORSKA - rola męska

Tomasz Lorek za rolę tytułową w spektaklu "Zorba" Josepha Steina i Johna Kandera w reżyserii Witolda Mazurkiewicza w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

Kategoria AKTORSTWO - ROLA KOBIECA

Anna Kadulska za role Heli i Panny Alicji w spektaklu "Morfina" wg powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Eweliny Marciniak w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

Kategoria AKTORSTWO - ROLA MĘSKA

Michał Kula za rolę Szmuela Sprola w spektaklu "Sprzedawcy gumek" Hanocha Levina wreżyserii Andrzeja Bartnikowskiego oraz za rolę Grabarza w spektaklu "Hamlet" Williama Szekspira w reżyserii Andre Hübnera-Ochodlo w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie

4) Kategoria CHOREOGRAFIA

Anna Majer za choreografię do baletu "Kopciuszek" z muzyką Sergiusza Prokofiewa na motywach baśni Charlesa Perrault w Operze Śląskiej w Bytomiu

Kategoria SCENOGRAFIA

Agata Skwarczyńska za scenografię do spektaklu "Królowa Margot. Wojna skończy się kiedyś" Tomasza Jękota i Wojciecha Farugi w reżyserii Wojciecha Farugi w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

Kategoria REŻYSERIA

Ewelina Marciniak za reżyserię spektaklu "Morfina" wg powieści Szczepana Twardocha w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

Kategoria SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW

"Pierścień i róża" Williama M. Thackeray'a w reżyserii Pawła Aignera w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej

Kategoria PRZEDSTAWIENIE ROKU

"Morfina" (na zdjęciu) wg powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Eweliny Marciniak w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

Wyboru dokonała komisja konkursowa w składzie: Łucja Ginko, Michał Centkowski, Jerzy Handzlik, Maria Kempińska, Marek Mierzwiak, Marta Odziomek, Tadeusz Piersiak, Violetta Roter-Kozera, Przemysław Smyczek, Wanda Then, Henryka Wach Malicka, Danuta Lubina-Cipińska.

(-)
Materiał Teatru
3 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Słownik biograficzny teatru polskiego, tom III: 1910-2000
Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk,
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia