Najbardziej zabójcza premiera w tym sezonie

„Gangsterskie porachunki" na Scenie OFF Piotrkowska

Teatr Komedii Impro w Łodzi zaprasza na kolejną wyjątkową premierę. Tym razem na Scenie OFF Piotrkowska widzowie zobaczą prawdziwe „Gangsterskie porachunki".

Będzie to najbardziej zabójczy spektakl z repertuaru łódzkich improwizatorów. - Trup ściele się gęsto, krew tryska strumieniami, a słynny reżyser Quentin Tarantino mógłby się wiele nauczyć - zapowiada Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Komedii Impro w Łodzi. I dodaje, że w spektaklu z pewnością znajdzie się miejsce na zazdrość oraz miłość, ale nie zabraknie obowiązkowej i bezlitosnej mafijnej zemsty.

„Gangsterskie porachunki", jak każdy spektakl Teatru Komedii Impro, nie ma ustalonego scenariusza, a reżyserem widowiska jest publiczność. Przed wejściem na scenę żaden z aktorów nie wie, gdzie toczyć się będzie akcja, jaką postać przyjdzie mu zagrać, ani jakie zadanie i z kim będzie musiał wykonać, ponieważ „Gangsterskie porachunki" to przedstawienie improwizowane, czyli powstające na bazie sugestii od publiczności. Aktorzy, bazując na pomysłach widzów budują kompletną fabułę, ale muszą to zrobić w taki sposób, aby puenta spektaklu była zaskoczeniem. W efekcie powstaje półtoragodzinny show, pełen śmiechu, gwałtownych i zaskakujących zwrotów akcji, nierzadko okraszony improwizowanymi piosenkami.

Improwizowane „Gangsterskie porachunki" na Scenie OFF Piotrkowska będzie można zobaczyć premierowo w piątek i w sobotę - 21 i 22 kwietnia o godz. 20. Bilety dostępne są na stronie teatrkomediiimpro.pl oraz bezpośrednio w kasie przed spektaklem.

***

Teatr Komedii Impro w odremontowanych przestrzeniach OFF Piotrkowska w Łodzi funkcjonuje od 30 września 2022 roku. Powstał na bazie zespołów Impro Atak oraz Impro Atak ITO (Internetowy Teatr Online), czyli grup improwizatorów, którzy na oczach publiczności tworzą przedstawienia, używając do tego jedynie wyobraźni i sugestii padających z widowni. Teatr Komedii Impro to najlepsi w Polsce improwizatorzy teatralni, którzy w ciągu ostatnich 9 lat, pod wodzą lidera zespołu Jacka Stefanika, zagrali ponad 1000 spektakli dla ponad 100 tys. widzów. Przedsięwzięciu patronuje Tygodnik ANGORA.

 

Adam Owczarek
Teatr Komedii Impro w Łodzi
19 kwietnia 2023

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia