Najlepsze komedie i farsy

Letni Festiwal Komedii w Bagateli

Teatr Bagatela nie kończy sezonu. Rok 2011 zamknęliśmy z największa ilością widzów spośród wszystkich teatrów dramatycznych w Polsce. Spektakle Bagateli obejrzało 151 649 osób! Rok 2012 wydaje się nie być gorszy. Na koniec maja przekroczyliśmy 70 000. W tym roku po raz pierwszy nie zamykamy scen w okresie wakacyjnym, proponując tym samym i mieszkańcom Krakowa i turystom prawdziwe uczty teatralne. Po Nocy Kupały pozostały na teatralnym afiszu spektakle lekkie, zabawne, rozerotyzowane, w sam raz na letnie wieczory przed gorącymi nocami...

Najlepsze komedie i farsy w lipcowo-sierpniowym repertuarze przyprawimy odrobiną hiszpańskiego słońca zamkniętego w butelkach katalońskich win i andaluzyjskich tapas, serwowanych widzom podczas przerw w spektaklach, do tego dołączą quizy z nagrodami fundowanymi przez naszych wakacyjnych przyjaciół: CK Dezerter, La Familia i Tapas Bar.

Na naszym letnim afiszu pojawią się:
Boeing Boeing, czyli odlotowe narzeczone -  24, 25, 25 lipca oraz 7, 8, 9 sierpnia;
Kochankowie nie z tej ziemi - 17,18,19 lipca oraz 10, 11, 12 sierpnia;
Mayday - 3, 4, 5 lipca oraz 17, 18, 19 sierpnia;
Mayday 2 - 6, 7, 8 lipca;
Seks nocy letniej - 13, 14, 15 lipca oraz 3, 4, 5 sierpnia;
Szalone nożyczki - 20, 21, 22 lipca oraz 14, 15, 16 sierpnia;
Testosteron - 10, 11, 12 lipca;
Wieczór kawalerski - 27, 28, 29, 31 lipca oraz 1, 2 sierpnia. 

W lokalnych mediach pojawią się konkursy, w których nagrodami będą bilety na komedie i farsy w Bagateli, a w sierpniu w ramach Letniego Festiwalu Komedii będzie można dzięki specjalnym, promocyjnym karnetom, obejrzeć więcej spektakli w niższej cenie.

W lipcu startuje organizowany przez Bagatelę wspólnie ze Stowarzyszeniem „Siemacha” projekt edukacyjny LATO W TEATRZE. Jest to oferta teatralna dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swojej miejscowości. Między 30 czerwca a 31 sierpnia 2012 roku w dwudziestu sześciu miastach i miasteczkach w całej Polsce odbywają się teatralne półkolonie i warsztaty, podczas których młodzi widzowie poznają teatr pod opieką profesjonalnych artystów, wspólnie przygotowując spektakl. Dzięki projektowi Teatr staje się atrakcyjnym ośrodkiem działań twórczych i edukacyjnych również w czasie wakacji. „Lato w teatrze” jest projektem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Projekt warsztatów dla podopiecznych Stowarzyszenia „Siemacha” stworzony przez Bagatelę oraz reżyserkę Agnieszkę Korytkowską-Mazur uzyskał dofinansowanie z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, dzięki czemu od 16 do 29 lipca 2012 r. młodzież krakowska będzie pracować z zaproszonymi do współpracy artystami nad spektaklem "Pokolenie f". Uczestnicy warsztatów w wieku od 13 do 18 lat nie tylko przyjrzą się pracy w teatrze od kuchni, ale sami stworzą tekst, oprawę muzyczna, plastyczną oraz zajmą się promocją spektaklu, by potem stanąć na scenie w świetle reflektorów i skonfrontować się z zaproszonymi na pokazy widzami. Przed nimi ogromne wyzwanie, ale równocześnie wspaniała przygoda. Prezentacja przedstawienia podsumowującego dwutygodniowe warsztaty 28 i 29 lipca 2012 r. na Scenie na Sarego 7. Wstęp wolny!

Projekt jest realizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Więcej o projekcie: http://www.bagatela.krakow.pl/lwt/

Małgorzata Zacharko
Materiały Teatru
27 czerwca 2012

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia

Maskarada – Międzynaro...