Najmłodsi w teatrze

4. Festiwal Spektakli Dziecięcych "Mała Talia"

Pięć bajkowych spektakli zobaczą najmłodsi widzowie, uczestnicząc w IV Festiwalu Spektakli Dziecięcych, przygotowanym na przełomie maja i czerwca przez Tarnowski Teatr.

Organizatorzy zachęcają do udziału w przedstawieniach całe rodziny. Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na plakatach i stronie internetowej teatru.

Tarnowski Teatr im. L. Solskiego organizuje już po raz czwarty Festiwal Spektakli Dziecięcych - Mała Talia 2012. Festiwal potrwa od 26 maja do 11 czerwca. Teatr jest miejscem magicznym, spotykają się w nim muzyka, słowo, gest i taniec. To wszystko bardzo mocno kształtuje wrażliwość dzieci. Teatr może być miejscem zabawy, przygody i nauki, pozostawiając piękne wspomnienia w pamięci każdego, nie tylko młodego widza. Dlatego warto wybrać się do niego całą rodziną i wspólnie oglądać przedstawienia.

Program tegorocznej Małej Talii to pięć spektakli - pięć bajek prezentowanych na dużej scenie tarnowskiego teatru. Najmłodsi widzowie zobaczą sztukę "Babcia mówi papa" Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej, przygotowaną przez zespół tarnowskiej sceny. To spektakl familijny, w niebanalny i zabawny sposób poruszający trudne tematy dorastania, odchodzenia oraz skrajnych postaw życiowych. Główny bohater sztuki, Krzyś, nie mogąc pogodzić się z odejściem Babci, wyrusza w metafizyczną podróż, napotykając po drodze całą feerię magicznych postaci. Tarnowski teatr pokaże w ramach Małej Talii także "Małego Księcia" - muzyczne przedstawienie o przyjaźni i miłości skierowane do całych rodzin.

Teatr Lalek Banialuka z Bielska-Białej zaprezentuje "Calineczkę" - atrakcyjne wizualnie widowisko muzyczne, opowiadające o przygodach dziewczynki o niewielkich rozmiarach, ale wielkim sercu. Kielecki Teatr Lalki i Aktora Kubuś wystawi w Tarnowie sztukę pt. "Robale". Dla młodej widowni będzie to okazja do zajrzenia w głąb ziemi, by lepiej poznać, a może i polubić, jej mieszkańców. Robale wiodą w swoim podziemnym świecie zwykły, codzienny żywot. Rodzina ludzi, która właśnie kupiła działkę, wprowadza dużo zamieszania w życie tytułowych bohaterów. Znany tarnowskiej publiczności Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdrój pokaże bajkę o "Kocie w butach" - historię Janka i jego gadającego kota, którego chłopak odziedziczył po zmarłym ojcu-młynarzu. 

Na specjalny wieczór teatralny podczas Małej Talii zaprasza tarnowski amatorski Teatr Tuptusie. Podczas spotkania pod nazwą "Tuptusie dzieciom" zespół zaprezentuje najmłodszej publiczności fragmenty swoich spektakli oraz wybrane z nich piosenki.

Dorota Jucha
Temi
24 maja 2012

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...