Najnowsza premiera

"Pomiędzy" - reż. Ewa Ignaczak - Teatr Gdynia Główna

Ślub Witolda Gombrowicza to dramat, którego głównym obszarem poszukiwań jest problem wolności osobistej , wolności totalnej, pierwotnej, zbliżającej się do Absolutu.

Ślub to zrytualizowany obrzęd Świata zewnętrznego, który sankcjonuje swoim prawem powstanie symbolu rodziny. Czy to obyczaj, kultura, religia dają prawo do związku, czy też jest to indywidualny wybór jednostki, nieskrępowana decyzja woli? Główny bohater dramatu Henryk, powołany do odegrania roli w tym świecie i sztucznie wierzący w swoją tożsamość, po powrocie z wojny zdaje sobie sprawę z ciągłych, nieustannych przemian zależnych od ludzi, których napotyka. Gotowy do walki ze stereotypami ludzkimi rozpoczyna samotną bitwę o swoje JA w świecie zdegradowanym i zafałszowanym. Czy te wszystkie doświadczenia podczas całego procesu pozwolą Henrykowi odkryć w sobie autentyczność, wolność i zrozumieć własne „Ja". Czy tę walkę wygra? Zobaczymy.

Informacje o twórcach:

Ewa Ignaczak – reżyserka teatralna, scenarzystka, animatorka kultury, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Założycielka Sceny Teatralnej Żak w Gdańsku, Sceny na Piętrze w Elblągu oraz Teatru Stajnia Pegaza, z którym zrealizowała ponad 40 premier. W 2003 roku założyła Sopocką Scenę Off de BICZ. Pomysłodawczyni i organizatorka licznych projektów teatralnych, polskich jak i zagranicznych. Laureatka wielu festiwali w kraju i zagranicą. Dyrektor i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna.

Ida Bocian – aktorka, reżyserka, scenarzystka, animatorka kultury. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Aktorka Teatru Stacja Szamocin, Teatru Stajnia Pegaza, Teatru Off de BICZ oraz Teatru Gdynia Główna. Prezes Fundacji Klinika Kultury, dyrektor i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna.

Łukasz Dobrowolski – absolwent South Baltic Academy of Independent Theatre. Od 2014 roku aktor Teatru Gdynia Główna, gdzie występuje w spektaklach w reżyserii Ewy Ignaczak: "Epitafium dla władzy" wg "Cesarza" R. Kapuścińskiego i "Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał" wg "Przemiany" F. Kafki.

Bartłomiej Sudak - aktor, muzyk, wokalista, absolwent Lart StudiO i Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Występował na scenach m.in. Teatru Żydowskiego, Teatru Roma w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Elblągu, Teatru Muzycznego w Gdyni. Związany przede wszystkim wokalnie z Warszawą (członek m.in. chóru Sienna Gospel Choir) i teatralnie z Trójmiastem. Można go zobaczyć w trójmiejskich spektaklach Ała Rzeczywistośc czy Disco Polo – wieczór poezji śpiewanej. W Teatrze Gdynia Główna można go zobaczyć w spektaklach Marcina Groty „Bjóro" oraz „Antyciało" oraz w spektaklu dla dzieci „Tymoteusz Rym Cim Cim" inspirowanego sztuką Jana Wilkowskiego w reżyserii: Luby Zarembińskiej.

Marek Sadowski - kończy naukę w Studium Wokalno-Aktorskim Teatru Muzycznego w Gdyni. Znany miedzy innymi z ról w Teatrze Muzycznym w Gdyni: Nieśmiałowskiego w "Klubie kawalerów" i George'a Pigdena w "Oknie na parlament", gra też w "Skrzypku na dachu" (krawiec Motel Kamzoil) i "Chłopach".

PREMIERA
11 grudnia godz. 19

Bilety: 25/ 35 zł
Rezerwacja:
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl
sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

 

(-)
Materiał Teatru
2 grudnia 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia