Najnowsza premiera

"Without music I am nothing" - reż. Josué Joseph La Época - Teatr Gdynia Główna

Zapraszamy na najnowszą premierę w Teatrze Gdynia Główna. Będzie to: WITHOUT MUSIC I AM NOTHING - reżyseria i choreografia: Josué Joseph La Época oraz Przemysław Wereszczyński. Premierę planujemy na 11 oraz 12 marca o godz. 19.

Wereszczyński i La Época tworzą spektakl nie tylko z kartek prawdziwej historii: tworzą go, łącząc różne gatunki i konwencje teatralne, odmienne techniki tańca i style muzyczne, gdzie afro kubańskie, latynoskie rytmy łączą się z rumbą, mambo-salsą i baletem przy gorących rytmach energetyzującej, akustycznej muzyki. To dziki teatralny karnawał, pełen tańca, zabawy i pozytywnej energii.

WITHOUT MUSIC I'M NOTHING to taneczny manifest pełen pełnokrwistego, ekstatycznego, energetycznego tańca! Ma inspirować do odważnego przekraczania sztywnych granic i spełniania marzeń.

Fuzja dwóch ciał, dwóch żywiołów, dwóch sztuk, dwóch miast, zderzenie dwóch energii: Nowego Jorku i Gdyni!!! Josué Joseph La Época, nowojorczyk który tańczy muzykę. Twórca stylu tańca, w którym to on może decydować o jego charakterze... Przemek Wereszczyński niewyczerpane ciało i dusza Gdyni osadzone w gorących rytmach.

(-)
Materiał Teatru
2 marca 2016

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...