Najnowsza premiera w Teatrze Gdynia Główna

"Juri" - reż. Piotr Srebrowski - Teatr Gdynia Główna

Teatr Gdynia Główna i Miasto Gdynia zapraszają na premierę spektaklu "Juri" inspirowanego opowiadaniem Barbary Szafraniec w reżyserii Piotra Srebrowskiego w dniu 30 maja o godz. 17 oraz 31 maja o godz. 12

Niezwykły spektakl inspirowany opowiadaniem dwunastoletniej Barbary Szafraniec, która została zwyciężczynią ogłoszonego przez Teatr Gdynia Główna konkursu na napisanie baśni lub bajki „Z notatnika na scenę". W nagrodę opowiadanie autorki zostało przeniesione na deski teatralne.

Lalkowy spektakl inspirowany tekstem dwunastoletniej autorki. Pełna ciekawości dziewczynka imieniem Juri przeżywa fascynującą przygodę. Tajemnicza, operowa szafa, a w niej zakurzone kostiumy i dawno nieużywane rekwizyty – przedmioty, które odeszły w zapomnienie, których przeznaczenia nikt już nie pamięta. Czy to możliwe, że te „rupiecie" ożywają? Co kryje się za drzwiami szafy? Kogo na swojej drodze spotyka Juri? Kim są Hopsas i Ślimol, wejścia do jakiej krainy strzeże Kurzeracz?
Żeby się tego dowiedzieć, przyjdźcie do Teatru Gdynia Główna i razem z Juri przekroczcie próg pełnego niesamowitości świata, nad którym unosi się delikatny zapach lawendy...
Kolejny, po Wielkim cieście, spektakl w reżyserii nagrodzonego Galionem Gdyńskim Piotra Srebrowskiego. Twórcy udowadniają, że nawet najzwyklejsze przedmioty można przemienić w pełnych życia i uroku bohaterów.

Spektakl współfinansowany przez widzów w ramach platformy crowdfundingowej „wspólny projekt.pl".

PREMIERA
30 maja godz. 17
31 maja godz. 12
Kolejne spektakle:
7 czerwca godz. 12
oraz 21 czerwca godz. 12

Bilety: 15 zł
Rezerwacja:
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl
sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

(-)
Materiał Teatru
20 maja 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia