Najnowszy musical familijny

"Awantura o Basię" - reż. Cezary Domagała - Teatr Rampa

Muzyczna interpretacja książki Kornela Makuszyńskiego w adaptacji
i reżyserii Cezarego Domagały z utrzymaną w klimacie filmowym muzyką Wojciecha Sanockiego.

Akcja musicalu osadzona w realiach lat 20 i 30 XX wieku pełna jest niesamowitych zwrotów akcji. To wzruszająca i jednocześnie zabawna historia Basi Bzowskiej, która po tragicznej śmierci matki, trafia w przedziwnych okolicznościach do nieznanych sobie opiekunów, podbijając ich serca, co
z kolei staje się przyczyną rozmaitych konfliktów, które rodzą podstawowe pytania: Kto ma być prawnym opiekunem Basi i gdzie ma zamieszkać? Co się stanie kiedy podrośnie? Dlaczego w dziwny sposób giną kartki rękopisu książki Stanisława Olszowskiego? Czy uda się odnaleźć zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach ojca Basi i przywrócić go do życia? Czy miłość dziecka jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu?
Odpowiedź na te wszystkie zagadkowe pytania widzowie odnajdą, bez trudu, oglądając tę najnowszą familijną propozycję naszego teatru. Ciekawe kostiumy zaprojektowane przez studentki warszawskiej ASP Małgorzatę Kluskę i Aleksandrę Muszyńską, piękne piosenki wywołujące uśmiech i łzy ubrane w choreografię Marty Domagały, niezapomniane kreacje aktorskie to niewątpliwe atuty tego spektaklu.

(-)
Materiał Organizatora
21 marca 2013

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia