Największe hity Studia Buffo

W najbliższą sobotę w Operze Leśnej "Hity Buffo"

O szczególnej pozycji Studia Buffo wśród polskich teatrów świadczy chociażby lista osób, które przez lata przewinęły się przez przedstawienia przygotowywane pod okiem Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy.

W programach Studia występowali m.in. Edyta Górniak, Katarzyna Groniec i Robert Janowski. W najbliższą sobotę w Operze Leśnej pod hasłem "Hity Buffo" czeka nas przegląd najlepszych piosenek ze wszystkich programów i wieczorów tego niezwykłego teatru. 

Historia Studia Buffo sięga 1992 roku. To wtedy kompozytor i aranżer Janusz Stokłosa oraz choreograf, reżyser i scenarzysta Janusz Józefowicz, na fali ogromnej popularności musicalu "Metro", powołali do życia własny teatr. 

Już pierwszy premierowy program Studia pt. "Do grającej szafy grosik wrzuć" okazał się wielkim sukcesem artystycznym. Kolejne spektakle (m.in. "Przeboje", "Ukochany Kraj" i "Tyle miłości") tylko ugruntowały gwiazdorski status zespołu kierowanego przez Janusza Józefowicza. Z czasem Studio sięgnęło po nową formułę swoich programów: artyści brali na warsztat kulturę narodową poszczególnych krajów. W ten sposób mieliśmy okazję uczestniczyć w przebojowych wieczorach - cygańskim, żydowskim, rosyjskim czy amerykańskim. W podobnej konwencji były też utrzymane telewizyjne programy z cyklu "Przebojowa noc", które dwa lata temu emitowała TVP1. 

W tym czasie na największą gwiazdę Studia wyrosła Natasza Urbańska - utalentowana piosenka, tancerka i aktorka, a prywatnie żona Józefowicza. I to właśnie ją usłyszymy i zobaczymy w sobotnim kalejdoskopie największych hitów Studia. Utwory jak zawsze zaaranżuje Janusz Stokłosa, a gwarancją tradycyjnie brawurowej choreografii niech będzie nazwisko dyrektora artystycznego Buffo, Janusza Józefowicza. 

Sopot, 4.07, Opera Leśna, ul. Moniuszki 12. Godz. 20. Bilety: 80-132 zł

Marcin Mindykowski
POLSKA Dziennik Bałtycki
4 lipca 2009

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia