Nakręcono spot zapowiadający musical "Tarzan"

"Tarzan" - reż. T. Dutkiewicz - Gliwicki Teatr Muzyczny

Nakręcono spot zapowiadający musical "Tarzan" - teatralną wersję filmowego przeboju Disneya z muzyką i słowami Phila Collinsa. Premiera tego wielkiego przedsięwzięcia artystycznego na Śląsku odbędzie się 19 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

W trwającym pół minuty spocie występują Tarzan, Jane oraz małpy na tle scenografii przypominającej dżunglę. Obejrzenie spotu jest także okazją do poznania fragmentu oprawy muzycznej musicalu, przygotowywanego przez Gliwicki Teatr Muzyczny we współpracy z Domem Muzyki i Tańca w Zabrzu, na

deskach którego będą występować artyści.

- Spot jest elementem działań promocyjnych, jego autorem jest firma M-Team z Katowic. Spot niebawem pojawi się w telewizji - powiedziała PAP specjalistka ds. projektów artystycznych Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, Izabela Migocz.

Poinformowała, że trwa montaż konstrukcji scenograficznej dla potrzeb spektaklu. - To ogromne przedsięwzięcie, scena zostanie w całości przykryta i zawieszona elementami scenograficznymi, dla Tarzana i małp zostaną zawieszone liany, na których będą wykonywali różne ewolucje - powiedziała. Dodała, że orkiestra będzie grała na żywo z balkonu.

W tej dwugodzinnej inscenizacji udział weźmie ok. 70 artystów, w tym dwóch chłopców, którzy wcielą się w rolę małego Tarzana. Do spektaklu przygotowuje się także 17 solistów - ról jest 11, jednak część z nich jest dublowana, np. Tarzana będą odgrywać tancerz, aktor i model Wiktor Korszla oraz Paweł Kubat znany m.in. z roli Danny\'ego Zuko w "Grease" zrealizowanym w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

W rolę Jane wcielą się Anna Gigiel związana z warszawskim Teatrem Muzycznym Roma oraz studentka gdyńskiego Studium Wokalno-Aktorskiego Dominika Kramarczyk. Z kolei groźnego goryla Kerczaka zagrają: Damian Aleksander na stałe występujący w stołecznej Romie (m.in. tytułowy Upiór w "Upiorze w operze" oraz Jean Valjean w "Les Miserables" (Nędznicy) oraz solista Gliwickiego Teatru Muzycznego Michał Musioł.

Na scenie pojawi się także 26 tancerzy, a za kulisami będzie śpiewało 20 osób z zespołu wokalnego.

Światowa prapremiera spektaklu muzycznego "Tarzan", będącego adaptacją filmu Disneya z 1999 r., odbyła się w 2006 r. na Broadwayu. Muzykę i teksty piosenek stworzył Phil Collins. Musical nadal jest grany w wielu krajach. Powodzeniem cieszy się m.in. jego niemiecka wersja, wystawiana od 2008 r. w Hamburgu.

Reżyserem polskiej wersji musicalu jest dyrektor warszawskiego Teatru Komedia Tomasz Dutkiewicz, autorką choreografii - Sylwia Adamowicz, a scenografii - Wojciech Stefaniak. Libretto i teksty piosenek przetłumaczył Jacek Mikołajczyk. Kierownictwo muzyczne sprawuje Sebastian Perłowski.

Spot można oglądać na stronach internetowych Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu - http://www.dmit.com.pl/ oraz Gliwickiego Teatru Muzycznego - http://www.teatr.gliwice.pl/

(-)
PAP
7 maja 2012

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...