Napisz sobie Gombrowicza... i wygraj konkurs

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli wraz z Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie zapraszają do udziału w konkursie, w którym można wygrać pakiet gadżetów. Wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytania lub samemu odnieść się do postaci wielkiego pisarza.

Urodzony przed 111 laty, 4 sierpnia 1904 r. Klasyk pokryty patyną? Dostojny obiekt muzealny? Szacowny temat naukowych dysertacji? Czy też wymykający się interpretatorom wieczny debiutant i prowokator?

Wielkim pisarzem był. A jakim jest? Wiecznie żywym czy żywym naprawdę? Przyszpilonym do kart podręczników i bryków tematem kolejnej lekcji? Czy też kimś wciąż inspirującym, mającym nam coś do powiedzenia? Jeśli tak, to co?

Jak nie zachwyca, skoro zachwyca? Skoro zachwyca, to czym? A jak nie zachwyca, to co?

I kim jest, jeśli jest, dla Was, czytelników?

Piszcie, odpowiadając na te pytania albo stawiając nowe. Na wasze (niepublikowane dotąd) wypowiedzi czy teksty czekamy pod adresem e.witkowska@muzeumliteratury.pl , do 15 września. Jeden warunek: teksty nie mogą być krótsze niż 111 znaków i dłuższe niż znaków 1111 (bez spacji). Najciekawsze opublikujemy na naszej nowej stronie internetowej, a kto wie - może i w formie papierowej.

Dla autorów najciekawszych wypowiedzi przygotowaliśmy pakiety naszych gadżetów.

Czekamy na Państwa teksty.

(-)
Materiały organizatra
7 sierpnia 2015

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia