"Napój miłosny" został najlepszym spektaklem

17. Bydgoski Festiwal Operowy

Realizacja Opery Nova zdobyła prestiżową Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Spektakl. Jury nagrodziło także jej reżysera - Krzysztofa Nazara.

- To dla nas duża radość i wielka satysfakcja - cieszył się Maciej Figas, dyrektor Opery Nova. - Praca z Krzysztofem Nazarem jest dla naszego zespołu bardzo intensywna, ale jak widać, przynosi świetne efekty. Cieszymy się tym bardziej, że niezła passa trwa i już kolejny raz wyróżniono nas w tym konkursie.

W jury zasiadali: śpiewacy Zdzisława Donat i Wiesław Ochman, choreograf Zofia Rudnicka, dyrygent Tadeusz Strugała i Włodzimierz Izban, dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego, które organizuje konkurs. Uznali, że w minionym sezonie na scenach muzycznych w kraju nie pokazano lepszego spektaklu od opery komicznej "Napój miłosny" Donizettiego, wystawionej na rozpoczęcie BFO przez bydgoski zespół.

Specjalną nagrodę przyznali też reżyserowi - Krzysztofowi Nazarowi, który po "Napoju miłosnym" wyreżyserował u nas jeszcze "La Giocondę" Ponchelliego, inaugurującą tegoroczny BFO.

W tym roku wyróżnienia będą wręczane po raz pierwszy podczas gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W najbliższą sobotę o godz. 19 uroczystość będzie transmitowana w Programie 1 PR.

To kolejny już sukces Opery Nova. Dwa lata temu za najlepszy spektakl muzyczny 2007 r. uznano naszego "Pana Twardowskiego" w choreografii Marka Zajączkowskiego, a najlepszą tancerką została Olga Marczak z bydgoskiego baletu.

mił
Gazeta Wyborcza Bydgoszcz
13 maja 2010

Książka tygodnia

Wszyscy o nas mówią
Biblioteka Poezji Współczesnej (WBPiCAK)
Patrycja Sikora

Trailer tygodnia