"Nibylandia" Wikingów gościnnie w Poznaniu

"Nibylandia" reż. Dorota Abbe - Teatr Nowy w Poznaniu

W dniach 12-14 grudnia na Trzeciej Scenie Teatru Nowego w Poznaniu odbędą się pokazy spektaklu "Nibylandia" Grupy Teatralnej Wikingowie w reżyserii Doroty Abbe. Grupę tworzą osoby bezdomne oraz takie, które okres bezdomności mają już za sobą.

Grupa Teatralna Wikingowie powstała w 2013 r. Tworzą ją osoby bezdomne oraz takie, które okres bezdomności mają już za sobą. Na scenie zadebiutowała w lutym 2014 r. spektaklem "POWRÓT WIKINGÓW", w reżyserii Doroty Abbe, wystawionym na deskach Teatru Nowego w Poznaniu.

Teraz Wikingowie wracają z kolejnym projektem - przedstawieniem zatytułowanym "NIBYLANDIA" inspirowanym popularną powieścią Jamesa Matthew Barry'ego "Piotruś Pan". Realizacji daleko jednak do bajki dla dzieci. To historia dorosłych mężczyzn, którzy mają dość ustawicznego postrzegania ich przez pryzmat bezdomności. Chcą wreszcie być sobą. Mają odwagę mówić prawdę o swoich potrzebach, marzeniach, ale też słabościach i życiowej niedojrzałości. Tym "dorosłym chłopcom" nie brakuje jednak poczucia humoru i dystansu do siebie samych oraz sytuacji, w które wpędziło ich życie.

Spektakl zrealizowany dzięki współpracy z Ośrodkiem dla Bezdomnych nr 1 w Poznaniu.

(-)
Materiał Teatru
12 grudnia 2014

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia