Nie dać się złapać

"Złap mnie, jeśli potrafisz" - aut. Terrence McNally i Marc Shaiman - reż. Jakub Szydłowski - Teatr Muzyczny w Łodzi

Oparty na scenariuszu przebojowego filmu wytwórni DreamWorks z Leonardem DiCaprio i prawdziwej historii, nominowany do czterech Nagród Tony musical "Złap mnie, jeśli potrafisz" to pełna porywających numerów tanecznych, swingująca opowieść o pogoni za marzeniami.

Najważniejsze to nie dać się złapać.

Szukający sławy i fortuny Frank Abagnale junior ucieka z domu, by rozpocząć niezapomnianą przygodę. Z niczym więcej niż chłopięcym urokiem, wielką wyobraźnią i milionami dolarów w sfałszowanych czekach Frank z powodzeniem udaje pilota, lekarza i prawnika, żyjąc na najwyższym poziomie i zdobywając dziewczynę swoich marzeń. Jednak oszustwa Franka przykuwają uwagę agenta FBI, Carla Hanratty'ego. Zaczyna się pościg.
__

Złap mnie, jeśli potrafisz to dramat muzyczny z librettem Terrence'a McNally'ego i teatralną ścieżką dźwiękową autorstwa Marca Shaimana i Scotta Wittmana. Opowiada historię oszusta o imieniu Frank Abagnale. Większość fabuły została zapożyczona z filmu z 2002 roku pod tym samym tytułem, który z kolei był oparty na autobiografii Abagnale'a i Stana Reddinga z 1980 roku pod tym samym tytułem.

Premiera 10 kwietnia 2011 w Teatrze Neila Simona.

Po próbnym występie muzycznym w Seattle w 2009 roku, „Catch Me If You Can" został zagrany w Neil Simon Theatre na Broadwayu w kwietniu 2011 roku.

Produkcja otrzymała cztery nominacje do nagrody Tony, w tym jedną dla najlepszego musicalu, zdobywając nagrodę dla najlepszego aktora w musicalu dla Norberta Leo Butz.

(-)
Teatr Muzyczny w Łodzi
5 kwietnia 2023

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia

Czarna Maska
Georg Zlabinger
Krzysztof Penderecki - „Czarna Maska”...