Nie drażnić stewardesy

"Around the world in a bad mood, czyli wyznania stewardesy" - Teatr Druga Strefa

Wakacyjny i odlotowy spektakl proponuje Teatr Druga Strefa. "Wyznania stewardesy" to coraz modniejszy ostatnio także w Polsce one woman show autorstwa Rene Foss. "Po spotkaniu z Rene Foss loty już nigdy nie będą takie same" - stwierdził jeden z recenzentów książki "Around the world in a bad mood".

Autorka pracowała przez 15 lat jako stewardesa i poznała wszystkie cienie i blaski tego zawodu, a także najsympatyczniejszych i najbardziej koszmarnych pasażerów. Doskonale wie, co myśli pracowniczka linii lotniczych, gdy mówi „Zaraz wracam” i dlaczego należy zachowywać się wobec niej ostrożnie. Spisując swe doświadczenia, Foss stworzyła one woman show, grany z sukcesem na Broadwayu i wydany potem jako książka. 

Spektakl reżyseruje Sylwester Biraga, który tłumaczy, dlaczego zainteresował się tym tekstem. – Kiedyś zawód stewardesy był zawodem bardzo prestiżowym – mówi reżyser. – Dzisiaj spowszechniał i brakuje mu tej nutki, która wzbogacała podróże samolotowe. Ponieważ przed nami czas wakacji, kiedy często podróżujemy, pomyślałem, że to dobry moment na posłuchanie zwierzeń osoby, która wita i żegna nas z uśmiechem na pokładzie samolotu.

Agnieszka Rataj
Rzeczpospolita
19 czerwca 2009

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia