Nie są linearną opowieścią, ukazują świat energii i rytmów

"Pieśni Leara" reż. G. Bral

28, 29, 30 czerwca 2012 o godz. 20.00 w Teatrze Pieśń Kozła będzie można obejrzeć pokazy pracy nad powstającym spektaklem pt. "Pieśni Leara". Pierwsze otwarte próby tego wieloetapowego projektu widzowie mieli okazję zobaczyć w kwietniu i grudniu 2011.

Pieśni Leara nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z Króla Leara, które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie.

Praca nad Pieśniami Leara podzielona została na kilka etapów: przygotowanie koncertu, dramatyzowanie pieśni (oratorium), tworzenie struktur ruchowych i wizualnych, zintegrowanie narracji tekstowej, muzycznej i ruchowej oraz kształtowanie dojrzałej formy spektaklu. Pieśni Leara to nieustannie ewoluujący artystyczny projekt badawczy. Widz może uczestniczyć w kolejnych fazach rozwoju projektu, stając się świadkiem twórczego, intymnego procesu pracy.
WSTĘP WOLNY. KONIECZNA WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA MIEJSC (liczba miejsc ograniczona).

(-)
Teatr dla Was
22 czerwca 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia