Nie żyje Antoni Pszoniak.

Aktor zmarł w wieku 87 lat.

Nie żyje Antoni Pszoniak, wybitny aktor filmowy i teatralny. Artystę można było podziwiać na deskach krakowskich i warszawskich teatrów.

Antoni Pszoniak wystąpił w takich sztukach, jak „Powrót Odysa" czy też „Marat/Sade". Był bratem innego wybitnego aktora, Wojciecha Pszoniaka. Artysta zmarł w wieku 87 lat.

Zmarł Antoni Pszoniak, brat Wojciecha Pszoniaka. Aktor odszedł 6 kwietnia w wieku 87 lat. O śmierci Antoniego Pszoniaka poinformowała jego rodzina. Jego pogrzeb odbędzie się w Warszawie, w czwartek, 12 kwietnia w Kościele Środowisk Twórczych przy placu Teatralnym o godzinie 12.30. Antoni Pszoniak zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim.

Starszy brat Wojciecha Pszoniaka występował między innymi w teatrze Ludowym, Ateneum, Studio, Narodowym czy Teatrze Na Woli. Mogliśmy go podziwiać w najwybitniejszych sztukach. Wystąpił między innymi w inscenizacjach „Powrotu Odysa" czy też „Marat/Sade".

Antoni Pszoniak wystąpił także w wielu niezapomnianych filmach. Mogliśmy go zobaczyć w „Końcu naszego świata", „Obok prawdy", „Gorączce. Dziejach jednego pocisku'"czy też w „Przeprowadzce". W tym ostatnim wystąpił razem ze swoim młodszym bratem, Wojciechem Pszoniakiem.

(-)
Onet.Kultura
11 kwietnia 2018
Portrety
Antoni Pszoniak

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia