Niebezpieczna gra bez zasad

"Sukienka z dziurką" - reż. Ula Kijak - Grupa artystyczna Teraz Poliż

22 i 28 listopada oraz 16 grudnia 2012 roku o godzinie 19.00 w Koneserze, w siedzibie Teatru Konsekwentnego, Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ zagra spektakl "Sukienka z dziurką" w reżyserii Uli Kijak.

Najstarszy zawód świata odkąd istnieje budzi kontrowersje i jest jednoznacznie kojarzony z kobietami, mimo że istnieje też męska prostytucja. Kobiety, które uprawiają sprzedajną miłość są używane przez mężczyzn i odrzucane przez inne kobiety. Z drugiej strony - żyją one z tego, że wykorzystują mężczyzn. Każda kurtyzana (gejsza, prostytutka) musi się nauczyć jak wybrać odpowiedniego mężczyznę, jak go zdobyć, jak go zadowolić, żeby zapewnił jej utrzymanie, jak go przy sobie zatrzymać i jak go porzucić, gdy to będzie konieczne.

Prawda jest jednak taka, że powyższe nauki otrzymuje każda kobieta w naszej, europejskiej kulturze. Od setek lat wpaja się kobietom, że związek z mężczyzną jest sensem ich istnienia. Takie są zasady gry, które wymagają nieustannej czujności, żeby wykorzystać, a nie - być wykorzystanym. Na tej seksualnej giełdzie nikt nie wygrywa. W momencie, gdy zaczynamy myśleć o sobie samych i innych istotach ludzkich jak o towarze, który ma (lub w określonych okolicznościach - może mieć) swoją cenę - przystępujemy do gry i zaczynamy obstawiać i licytować. Tracimy na tym wszyscy - niezależnie od płci.

W seksualności traktowanej handlowo zawsze bowiem chodzi o to, by jedna osoba służyła drugiej swoją seksualnością w zamian za konkretne korzyści (zwykle majątkowe). Popularne, zjadliwe twierdzenie, że wszystkie kobiety to dziwki można rozszerzyć - być może wszyscy nieustannie gramy w makabryczne Monopoly, w której walutą jest seksualność?
Spektakl powstaje pod patronatem Centrum Praw Kobiet.

Uwaga:  zawiera sceny nagości oraz treści kontrowersyjne!

Więcej informacji na stronie http://sukienkazdziurka.blogspot.com/ oraz na facebooku: https://www.facebook.com/events/450698431655586/

Terminy grania: 22 i 28 listopada, godz. 19.00
Miejsce: Teatr Konsekwentny_Koneser, ul. Ząbkowska 27/31
Bilety: normalny 35 PLN, ulgowy 25 PLN,
Bilety do nabycia przez stronę: www.teatrkonsekwentny.pl
Rezerwacje: rezerwacja@teatrkonsekwentny.pl
Czas trwania: 75 min.
Podczas spektaklu wyświetlane będą angielskie napisy.

(-)
Materiał nadesłany
15 listopada 2012
Portrety
Ula Kijak

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia