Niecodzienny Festiwal Teatralny

"Courtney Love" - reż. Monika Strzępka - Teatr Polski we Wrocławiu

"Courtney Love" Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki z Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zaprezentowana w Teatrze IMKA w Warszawie w dniach 8 i 9 lipca pod szyldem "Polska w IMCE. Niecodzienny Festival Teatralny. Bilety do kupienia za pomocą nowego systemu sprzedaży on line na stronie teatru.

Kolejny przebój teatralny duetu Demirski-Strzępka inspirowany jest historią Nirvany, Kurta Cobaina, kładzie jednak nacisk na postać Courtney Love - odczarowując ją ze stereotypów, pokazując jako kobietę zdecydowaną, pewną tego, czego chce. Spektakl ma swoje polskie wątki. Polscy bohaterowie, którzy marzyli o tym by stworzyć polską Nirvanę konfrontują się z mitem i druzgocącą rzeczywistością. Ideały Jarocina przeglądają się w rzeczywistości Openera. Polski kapitalizm - w amerykańskim.
Teatralno-muzyczne widowisko utkane jest z evergreenów Nirvany, Hole oraz polskich piosenek kolonijnych. Układa się w gorzką, tragiczno-nostalgiczną historią o karierze, marzeniach, sukcesie i cenie, jaką trzeba sukces zapłacić.
Aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu wcielają się w role rockmanów, karierowiczów, fanów, polityków – nawet prezydenta Ameryki, żonglując kilkoma postaciami – bywa, że w jednym planie. Na szczególną uwagę zasługuje tytułowa Courtney Love, grana rewelacyjnie przez Katarzynę Strączek.
Przypomnijmy, że w styczniu od pokazu innego spektaklu Demirskiego i Strzępki - " O dobru", festiwal "Polska w IMCE. Niecodzienny Festiwal Teatralny" rozpoczął swoją działalność. "Courtney Love" jest pierwszą pozycją festiwalu, na którą bilety można kupić za pomocą systemu on line. Posiadacze aplikacji PKO BP IKO mają zapewniony rabat. http://www.teatr-imka.pl/repertuar,2013_07.html

(-)
Materiał Teatru
25 czerwca 2013

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia