Niedziela w Andersenie

Teatr im. Andersena w Lublinie

Zapraszamy aż na dwa spektakle 17 maja do Teatru. H.Ch. Andersena. Zaprezentowans zostanie "Pyza na polskich dróżkach" oraz "Bucik Kopciuszka".

"Pyza na polskich dróżkach"

NIEDZIELA, 17 maja 2015 , godz. 11.00 i 12.00 (scena górna)
spektakl od 0 do 3 lat / bilet 20 zł
reż. Daniel Arbaczewski

To propozycja dla tych naj-naj-najmłodszych. Tytułowa Pyza zabierze dzieciaki na ścieżki, gdzie sama stawia pierwsze kroki i gdzie nasi „tyci-widzowie" mają szansę spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec. Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem. Wszystko w formie zabawy teatralnej, teatru interaktywnego, w którym nasi naj-naj-młodsi widzowie i ich rodzice, siedzący wraz z aktorami na scenie mogą wpływać (dosłownie!!!) na przebieg i tempo spektaklu. To, czy uda się nam pogłaskać wszystkie spotkane przez Pyzę zwierzaki zależy od Was!
Opiekę muzyczną i patronat honorowy nad spektaklem objął Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego.
Spektakl dla widzów od 0 do 3 lat i ich rodziców. Wszyscy widzowie, duzi i mali siedzą wraz z aktorami na scenie. Przed wejściem na scenę wszyscy zdejmują buty. Po spektaklu widzowie mają możliwość robienia zdjęć na scenie.


"Bucik Kopciuszka"
NIEDZIELA, 17 maja 2015, godz. 16.00 (scena górna) – bilety 20zł
reż. Katarzyna Kawalec
/spektakl dla dzieci od lat 2/

"Bucik Kopciuszka" to kolejna propozycja Teatru Andersena dla najmłodszych. Zadaniem tego typu spektakli jest oswojenie maluchów z przestrzenią teatru oraz ich rozwój sensoryczny poprzez aktywny udział w działaniach proponowanych na scenie przez aktorów. Nasz spektakl to wariacja na temat znanej wszystkim, choćby z wersji Braci Grimm, historii Kopciuszka. Zachowując linearność opowieści twórcy spektaklu skupili się na jednym z symboli tej baśni - pantofelku, i wokół niego budują całą gamę plastycznych obrazów. Pantofelek jest jedynym śladem, dzięki któremu Książę będzie mógł odnaleźć

(-)
Materiał Teatru
13 maja 2015

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia